Duba si ve Vítkovicích zachytal jen dvě minuty

OSTRAVA

Jen 128 sekund utkání s Vítkovicemi vydržel brankář Duba v bráně Znojma. Měl na kontě jediný zásah a třikrát lovil puk ze sítě. Nahradil jej Slávik, hosté zastavili nápor domácích a pomohly jim k tomu dvě přesilovky.

Když se ale Znojemští vzchopili a začali nebezpečně ohrožovat Pince, Jurečka se v přesilovce trefil počtvrté.

V nasazeném tempu pokračovali domácí i po přestávce, zvýšili svůj náskok a Orli byli už zřejmě duchem na sobotní televizní předehrávce se Zlínem.

Nešťastný Slávik si totiž srazil do sítě nahozený puk Štefankou z rohu kluziště. Pucher sice hrozivě se vyvíjející skóre přece jen zkorigoval, domácí však byli stále suverénní.

Závěrečná třetina nic nového nepřinesla. Hra Vítkovic už postrádala potřebnou jiskru, spokojili se spíše s udržením náskoku a dohráli utkání v poklidu. Odevzdané Znojmo už jen čekalo na konečný hvizd.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Vyšel nám výborně úvod a přes pár hluchých míst musíme být s výsledkem spokojeni."

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Rozhodnuto bylo už na začátku třetí minuty, hráli jsme nekoncentrovaně a bez nasazení. Pak už na zvrat bylo pozdě."

Vítkovice - Znojmo 7:2 (4:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Seman (Turek, Hubáček), 2. M. Tomášek, 3. P. Míka (Krayzel, Černošek), 14. Jurečka (Krayzel, Turek), 26. Hubáček, 37. J. Štefanka (P. Míka), 54. P. Míka (Ficenc, Burger) - 32. Pucher (Rataj, Havíř), 39. Pucher (Soudek). Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:7, navíc Mikulík (Znojmo) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 4326.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek (41. Ficenc), Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel (41. Olesz) - I. Padělek, Turek, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Znojmo: Duba (3. Slávik) - Soudek, Havíř, Snopek, Křetínský, Benák, Toman, od 23. navíc Kudělka, Mojžíš - Uram, Rataj, Pucher - Pardavý, Barus, Erat - Plášek, Haman, Ludvík - Mikulík, Hradecký, Beroun. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.