Tipsport extraliga

Budějovice stáhly čtyřgólový náskok Vsetína

13. února 2004 21:11 - Č. BUDĚJOVICE

Nevídaně dotáhli hokejisté Českých Budějovic čtyřgólovou ztrátu v duelu 46. kola extraligy se Vsetínem. Jejich tristní situaci na chvostu tabulky ale jediný získaný bod za remízu, která zůstala i po prodloužení, zdaleka neřeší.

První ránu budějovické snaze o existenční výhru dala nesmyslná rozehrávka Bacula, kterou potrestal číhající Vak.

Vsetínský Biegl vzápětí kaskadérsky zlikvidoval tutovku Bartoše a potěšeně sledoval, jak Hruška využívá nepozornosti Ďuráka ke vstřelení druhé branky.

Dvaasedmdesát sekund před sirénou navíc propálil vše, co mu stálo v cestě Jaškin a hned po pauze se před Mezinem nemýlil Selingr.

Konsternovaný běloruský brankář se v polovině zápasu nechal vystřídat Cháberou, jenž se vytáhl proti Štraubovi a nastartoval útočné tornádo.

Výsledek pak zkorigoval po Jasečkově průniku Mrázek a ve třetí části domácí hnaní probuzenými ochozy dotlačili puk do vsetínské klece hned třikrát. 43 vteřin před třetí sirénou měl dokonce tři body na hokejce Kotaška, ale trefil Bieglovu lapačku.

Napnuté nervy po skončení zápasu praskly Mrázkovi, který se do Hudce pustil bez rukavic a vyfasoval vyšší trest.

Radek Ťoupal, trenér Českých Budějovic: "Vsetín nás v úvodu předčil v aktivitě a pohybu. Chtělo to dát ve druhé třetině ještě gól, ale i tak jsme ztrátu dotáhli obdivuhodně."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Věděli jsme, že se soupeř bude tlačit do útoku a na tom jsme postavili taktiku. Závěr jsme ale nezvládli."

Č. Budějovice - Vsetín 4:4 pp (0:3, 1:1, 3:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Mrázek (Jasečko), 43. Štrba (Jakeš), 54. Ondřej (Jasečko, Mrázek), 56. Štrba (Fadrný, Hřebejk) - 5. Vak, 13. R. Hruška (Stantien, Selingr), 19. Jaškin (Stantien), 22. Selingr (Kowalczyk, Stantien). Rozhodčí: Minář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 4:4, navíc Mrázek ((Budějovice) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4863.
Č. Budějovice: Mezin (30. Chábera) - Kotaška, R. Čech, Jasečko, Jindra, Jakeš, Ďurák (15. Gýna) - Kristek, Štrba, Bartoš - Mrázek, Ondřej, Sailer - Fadrný, Bacul (21. Hřebejk), Bělohlav. Trenéři: Ťoupal a Kolda.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Ambruz - R. Hruška, Stantien, Selingr - Hudec, Štraub, Sedlák - Prokop, Sochorek, Šebesta. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.