Plzeň porazila Vítkovice a živí naděje na play off

PLZEŇ

Domácí dokázali dovést boj o důležité tři body do úspěšného konce, přestože Vítkovice v úvodní třetině během 12 sekund otočily skóre. Rozhodla lepší střelba a výkon brankáře Málka, který zastínil vítkovického Pince.

Domácí celek sice vedl zásluhou obránce Jindřicha, ale už za minutu Tomášek vyrovnal a Krayzel poslal Vítkovice do vedení, když v obou případech chybovala plzeňská obrana. Vyrovnání hostitelů přišlo hned na začátku prostřední části, ale musel rozhodnout až videorozhodčí. Pak se začalo hrát více před brankářem Pincem, který pomohl domácím ke třetí brance, když se nahozený puk Andrašovského odrazil od jeho betonů za brankovou čáru. Vítkovice mohly znovu srovnat, ale Krayzel ani Tomášek proti Málkovi neuspěli.

Na začátku závěrečné části přišel očekávaný vítkovický nápor, velkou možnost měl Burger. Hned z rychlého domácího protiútoku Špaňhel trefil tyč. Definitivní rozhodnutí přišlo necelé tři minuty před koncem, kdy se z levého křídla trefil Paroulek.

Jiří Kučera (Plzeň): "Podržel nás Málek a v přesilovkách jsme výsledek otočili. Toto utkání jsme k posílení psychiky velmi potřebovali."

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Domácí hráli velmi důrazně. My jsme sice vedli, ale nedali třetí gól a Plzeň byla v závěru šťastnější."

Plzeň - Vítkovice 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Jindřich (J. Straka, Paroulek), 24. Michal Straka (Andrašovský, Cartelli), 31. Andrašovský (J. Straka), 58. Paroulek (J. Straka, Andrašovský) - 18. M. Tomášek (Irgl), 18. Krayzel (P. Míka). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6, navíc P. Míka (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6559.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Dobrovolný, Cartelli, Nedoma, Krajíček - M. Dvořák, Důras, Šaffer - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - Špaňhel, Kracík, Prorok. Trenéři: Přerost, Kučera.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Rimmel, Pavel Kumstát, Chmelíř, Ficenc - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Olesz. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.