Vítkovický Irgl namířil hattrickem do play-off

OSTRAVA

Famózní forma útočníka Irgla, který nastřílel v poslední části hattrick během šesti a půl minuty, nasměrovala Vítkovice do play-off. Karlovy Vary dlouho držely naději na bodový zisk, jenže nezvládly třetí třetinu a účast v osmičce se jim vzdaluje.

Hosté se nespokojili s bráněním, větší šance v první části si však vytvořily v přesilovkách Vítkovice. Dvě stoprocentní zahodil Krayzel, který zblízka nastřelil tyčku.

Až 56 s po přestávce se v další početní výhodě trefil Míka a odstartoval nápor domácích. S několika šancemi si poradil Barta, jenž vychytal i nájezd Irgla.

Západočeši se rovněž snažili o protiakce. Proti Pincovi neuspěli Ptáček ani Jantovský, ale těsně po návratu z trestné lavice srovnal Vantroba.

Rozhodl tak až Irgl, který proměnil svou třetí šanci v zápase, navíc pak Bartu překonal ještě dvakrát během tří dalších střídání.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Dvě třetiny jsme byli lepší, ale střelecké štěstí se k nám přiklonilo až ve třetí části."

Trenér Karlových Varů se na tiskovou konferenci po utkání nedostavil.

Vítkovice - Karlovy Vary 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 21. P. Míka (Turek, Burger), 47. Irgl, 49. Irgl, 50. I. Padělek (Turek, Zápotočný), 53. Irgl (Pavel Kumstát) - 36. Vantroba (Ptáček), 60. Ptáček (Alinč). Rozhodčí: Minář, Turčan - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3877.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, Hubáček (41. Olesz) - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
K. Vary: Barta - Jan Kudrna, Ptáček, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin - Jantovský, Alinč, Němčický - Bednařík, Lipianský, Netík - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát - Košťál, V. Polák, Jaroš. Trenéři: Farda, Rulík.