Tipsport extraliga

Plzni ve Znojmě utekl začátek, vzdaluje se i play-off

17. února 2004 20:48 - ZNOJMO

Znojemští hokejisté podruhé v řadě na svém ledě naplno bodovali, naopak hostům z Plzně se po porážce 1:3 vzdálila šance na proniknutí do elitní osmičky. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ale první vyloženou šanci si díky Dobrovolnému vypracovali Západočeši.

Znojmo se pak dvakrát ubránilo v oslabení, naopak dvě ze tří přesilovek v první třetině využilo. V obou případech měl přesnou mušku obránce Havíř.

Dvougólovým náskokem povzbuzení domácí měli víc ze hry také v prostřední dvacetiminutovce, avšak výborně chytající Málek všechny šance zlikvidoval.

Naopak hned po půlminutě závěrečné části snížil šikovnou tečí Andrašovský. Opětovný klid do znojemských řad vnesl chvíli na to třetím gólem Ludvík, jemuž soupeřovi beci nezabránili v neohroženém nájezdu před hostujícího brankáře. Západočeši už neměli na zvrat síly.

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Zápas jsme vyhráli díky výborné úvodní třetině. Pak jsme trochu polevili, ale naštěstí Plzeň nekladla tak tuhý odpor, jak jsme čekali."

Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně: "Nezachytili jsme začátek utkání. Mírné zlepšení od druhé třetiny už na kýžený bodový zisk nestačilo."

Znojmo - Plzeň 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Havíř (Pucher, Soudek), 18. Havíř (Rataj, Uram), 48. Ludvík (Pucher, Toman) - 41. Andrašovský (Dobroň, J. Straka). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 8:9, navíc Toman (Znojmo) na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4096.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Křetínský, Benák, Toman, Mojžíš - Rataj, Pucher, Uram - R. Erat, Pardavý, Barus - Plášek, Haman, Ludvík. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Dobrovolný, Cartelli, Nedoma, Krajíček - M. Dvořák, Důras, Šaffer - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Kracík, Prorok. Trenéři: Přerost, Kučera.