Budějovice vidinu baráže nezahnaly

Č. BUDĚJOVICE

Jihočeši chtěli od počátku vykřesat naději na odvrácení baráže a zatlačili Oceláře před jejich branku. Osm minut hosté prakticky nevyjeli ze třetiny a gólman Vojtek měl plno práce.

Hned první střela na domácího Mezina ale znamenala laciné vedení třineckých hráčů. Domácí viditelně znervózněli, přestalo se jim dařit a hokej upadl do podprůměru. Při přesilové hře pak hosté rozebrali domácí čtveřici a trefou do prázdné branky zvýšil Melenovský.

Při početní výhodě se zanedlouho prosadili také Jihočeši a zvedlo se jim sebevědomí. Na zlomu druhého a třetího dějství hráli oba týmy čtyřminutovou přesilovku a lépe si s ní poradili Třinečtíí., když R. Procházka zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl. Špatně hrající Jihočeši inkasovali čtyři minuty před závěrem ještě jednou.

Ladislav Kolda, asistent trenér Č. Budějovic: "Vytvořili jsme si tlak jen na počátku utkání. Asi jsme pohřbili naději na 13. místo."

Pavel Marek, trenér Třince: "Odehráli jsme výborné utkání a podařilo se nám potvrdit dobrou formu."

Č. Budějovice - Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. Ondřej (Jasečko) - 9. Zadina (R. Král, R. Procházka), 26. Melenovský (Pavelek, Janků), 43. R. Procházka (Kropáč, Polanský), 56. Janků (Melenovský). Rozhodčí: Havlík, Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Diváci: 2787.
Č. Budějovice: Mezin (43. Chábera) - Kotaška (43. R. Čech), Gýna, Jasečko, Jindra, Kolda, Jakeš - Kristek, Štrba, Bělohlav - Mrázek, Ondřej, Sailer - Hřebejk, Fadrný, Bartoš. Trenéři: Ťoupal, Kolda.
Třinec: Vojtek - Hunkes, Jančařík, Karlíček, R. Procházka, Všetečka, F. Štefanka - Janků, Melenovský, Pavelek - Zadina, R. Král, Pletka - Kropáč, Hebar, Martynek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: P. Marek, Mach.