Tipsport extraliga

Pardubice dovolily Litvínovu poprvé bodovat

17. února 2004 20:58 - LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova poprvé v sezóně dosáhli v duelu s Pardubicemi na body. Celý zápas však bojovali i s vlastní nervozitou, kvůli níž nedotáhli střetnutí do vítězného konce. Domácí měli ve vlažné první části více náznaků šancí, které pozorný brankář Východočechů Barek zlikvidoval.

Hosté však byli efektivnější. Kudrna v 9. min. nejprve trefil tyčku a po objetí branky stačil ještě zasunout odražený puk do sítě. Zvýšené úsilí Litvínova v úvodu prostředního dějství přineslo vyrovnání, když Kašparovu akci zakončil T. Martinec.

Z nerozhodného stavu se radovali Severočeši jen pět minut. Po sólu totiž chladnokrevně skóroval P. Sýkora.

Balázsova dělovka se znovu postarala o srovnání. Ve 49. min. domácí Kaděra neproměnil trestné střílení nařízené za Mudrochovo hození hole.

V prodloužení už branka nepadla, ale výsledek zajistil lídru tabulky dosažení stobodové hranice v tomto ročníku.

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Ve vyrovnaném zápase nás svazovala křečovitost. Tým podržel brankář Jarina, ale citelně však chyběli potrestaný Kotrla a  zraněný Žemlička."

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "V průměrném utkání jsme hráli na jistotu. Gólmana A. Svobodu dobře zastoupil mladý Barek."

Litvínov - Pardubice 2:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. T. Martinec (Kašpar, Krstev), 44. Balázs (Klobouček, V. Hübl) - 9. Jar. Kudrna, 33. P. Sýkora (Průcha). Rozhodčí: Souček, Rejthar - Pouzar, Charvát. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3025.
Litvínov: Jarina - Poživil, Kroupa, Krstev, Klobouček, Hranáč, Martínek, od 43. navíc L. Řezníček - Kaděra, Hreus, Trávníček - L. Havel, Říha, Kubinčák - Balázs, V. Hübl, Gombár - Kašpar, T. Martinec. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.
Pardubice: Barek - M. Sýkora, Mudroch, Zábranský, Luža, Čáslava, Duben, Pácal - P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka - Razingar, Dopita, T. Blažek - Jar. Kudrna, Mikeska, Lubina - Kolář, Průcha, Pištek. Trenéři: Říha, Seidl.