Rubriky:

Tipsport extraliga

Havíř odmítal roli hrdiny

19. února 2004 09:58 - ZNOJMO

Dvěma góly v přesilovkách zařídil vítězství hokejistů Znojma nad Plzní (3:1), přesto se osmadvacetiletý obránce David Havíř necítil být hrdinou zápasu. "Prostě mi střetnutí vyšlo. Nejsem ale žádnou hvězdou, od toho tu máme jiné borce," říkal s úsměvem v narážce na elitní slovenský útok, jemuž společně se Soudkem kryjí záda.

"Plzeňští sice věnovali naší první formaci od začátku mimořádnou pozornost, avšak v přesilovkách jsme jim jejich taktiku rozmetali. Oni si hleděli hlavně Puchera s Uramem a mně nechali trochu víc prostoru a obě rány mi sedly parádně," pochvaloval si Havíř, který dva góly v extraligovém utkání dal už před třemi roky Vítkovicím.

Upozornil na sebe i další znojemský bek, Jan Snopek, který byl během utkání pětkrát vyloučen. V sezóně si odseděl už 132 minut a je nejtrestanějším hokejistou soutěže. "Přestože strašně nerad sahám klukům do peněženek, tentokrát nám zřejmě nic jiného nezbyde než uložit pokutu, aby si Snopek uvědomil, že by tým mohl na jeho nedisciplinovanost doplatit," mínil kouč Pavel Pazourek.

Úterní výhrou si už Jihomoravané stoprocentně pojistili play-off. "Nevzdáváme ani boj o první čtyřku, ale netroufnu si říct, nakolik je náš posun v tabulce přes Slavii či Spartu ve zbývajících čtyřech kolech reálný," přemítal Havíř. Ve Znojmě si všichni přejí prolomit čtvrtfinálové prokletí a na čtvrtý pokus se probojovat do semifinále. "Je to naším cílem. Na suverénní Pardubice v prvním kole určitě nenarazíme a na všechny ostatní celky si troufáme," tvrdil Havíř.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..