Slavia otočila duel s Litvínovem v úvodu druhé třetiny

Úřadující mistr získal důležité body v boji o první čtyřku až díky zlepšení ve druhé třetině. Soupeř, který ještě živí teoretickou naději na play-off, se postupně propadl až ke zcela odevzdanému závěru.

Bezstarostný hokej první části utnula Říhova střela po ledě, na kterou gólman Slavie Franěk nestačil reagovat. Domácí tým odpověděl šancemi Martince a Hrušky, ty ale vychytal Jarina. Pražany pak zbytečně oslabil Klepiš, který vyfasoval trest do konce zápasu za naražení Kotrly na mantinel a 45 vteřin před pauzou po individuální akci trestal Trávníček.

Litvínovskou pohodičku ovšem slávisté překazili při nástupu do druhé třetiny, kdy se během pěti minut trefili čtyřikrát a vyhnali Jarinu na střídačku. Severočeši pak zkusili přitvrdit. Krstev se snažil vyprovokovat Beránka, aby pak uhýbal pěstím bitkaře Ivana, jenž za svůj atak vyfasoval trest ve hře. Poslední část dohráli hosté v těžkém útlumu a ještě dvakrát inkasovali.

Ondřej Weissmann (Slavia): "Po lehkovážném začátku se nám podařil vstup do druhé třetiny a o vítězi nebylo pochyb."

Pavel Hynek (Litvínov): "Jen v první třetině hráči dobře plnili pokyny. Kotrla nedohrál, protože kvůli faulu musel jít na šití a pak měl problémy s třísly."

Slavia - Litvínov 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Vondrka, 24. Kučera (J. Beránek), 26. D. Hruška (J. Beránek), 27. M. Kopecký (R. Dlouhý, Tomica), 52. M. Kopecký (Vondrka, R. Dlouhý), 55. P. Kadlec (M. Kopecký, Krátoška) - 9. Říha (Droppa), 20. Trávníček (Hreus). Rozhodčí: Havlík, Venglář - Český, Kostka. Vyloučení: 6:7, navíc Klepiš, Ivan (oba Slavia), Krstev (Litvínov) všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2550.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Graňák, P. Kadlec, O. Staněk, Houdek, Kučera - D. Hruška, J. Beránek, Tomica - Klepiš, P. Martinec, Antoš - Krátoška, M. Kopecký, R. Dlouhý - Vondrka, Ivan, Kukla. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Litvínov: Jarina (27. Mařík) - P. Martínek, Kroupa, Krstev (42. L. Řezníček), Klobouček, Hranáč, Droppa - Balázs, V. Hübl, Gombár - Kaděra, Hreus, Trávníček - L. Havel, Říha, Kotrla (22. Poživil) - Kašpar, T. Martinec, Kubinčák. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.