Zlín si vítězstvím nad Spartou upevnil druhé místo

OSTRAVA

V souboji výborných gólmanů se z nejtěsnějšího vítězství radoval Zlín a vybojoval si tak lepší startovní pozici pro blížící se play-off. Podařilo se mu už popáté v řadě udržet doma čisté konto, Murín vychytal celkově svou devátou ligovou nulu a Sparta poprvé v únoru prohrála.

Zápas měl vysoké tempo a přinesl tvrdý a nekompromisní hokej, zdobený skvělými výkony brankářů. Úvod patřil domácím, kteří vstřelili vedoucí gól ve vlastním oslabení, když ujela dvojice Tesařík-Veselý a první z nich překonal bezmocného Břízu.

V té době měl Zlín jasně navrch, ale od druhé třetiny se hra vyrovnala. brovské šance Veselého a Hlinky zneškodnil gólman Sparty, Murín pro změnu zazářil při sólovém nájezdu Bartečka a umístěných střelách Tomajka a Řezníčka. Drama pokračovalo až do konce, v poslední minutě se Sparta odhodlala k power play, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Ernest Bokroš (Zlín): "Skvělý zápas, v němž hráči na obou stranách odvedli maximum. Hrajeme v pohodě, daří se nám a máme v zádech skvělého brankáře."

Alois Hadamczik (Sparta): "Viděli jsme hokej vynikající úrovně, který probíhal ve skvělé sportovní atmosféře. S výkonem svých hráčů jsem spokojen, i když byl Zlín o gól lepší."

Hamé Zlín - Sparta Praha 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 6. Tesařík (Veselý, Macholda). Rozhodčí: Homola, T. Svoboda - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:10, navíc Broš (Sparta) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7016.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček, J. Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - M. Okál, Vlach, Kapusta - Weissmann, Karný, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Sparta Praha: Bříza - Kuboš, Řezníček, L. Procházka, Srdínko (31. Jan Hanzlík), Výtisk, Šrek - Ujčík, Broš (31.-41. Dragoun), Chabada - Ton, Marek, Bartečko - Havelka, Šimíček, Tomajko. Trenéři: Hadamczik, Konečný.