Vítkovice zkomplikovaly Kladnu cestu do play-off

OSTRAVA

Vítkovice překvapení nepovolily a výbornou druhou třetinou, ve které třikrát skórovaly, zkomplikovaly Kladnu cestu do play-off. Hosté sice v Ostravě vyhráli úvodní část, jenže pak neodolali tlaku soupeře a po dorážkách ztratili zápas.

Hosté přežili ostravský zahajovací nápor i šance Krayzla, Irgla a Tomáška, brankáři Kopřivovi pomohla dvakrát tyčka. Kladno poté srovnalo hru díky dvěma přesilovkám, zkoušelo uspět důrazem a nahozeními před branku, navíc po rychlé kombinaci získalo vedení. Vítkovice však po změně stran vystupňovaly tempo a dočkaly se obratu.

Výtečného Kopřivu překonal dorážkou Rimmlovy rány Irgl, čímž domácí našli způsob, jak vyzrát na soupeře. Poté průnik Jurečky zakončil Burger, slavící narození syna, a o chvíli později Hubáčkův nájezd vyšperkoval brankou Míka. V posledním dějství pak Ostravané jasně kralovali a zdecimovací hosté ještě třikrát inkasovali v oslabeních.

Ladislav Svozil Vítkovice: "Na začátku jsme byli laxní, neproměnili šance, ale všechno zlomila naše podařená druhá část."

Petr Tatíček (Kladno): "Drželi jsme krok jen dvacet minut, když soupeř zahodil šance, ale pak nás už jasně přehrál."

Vítkovice - Kladno 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Irgl (Rimmel), 27. Burger (Jurečka), 35. P. Míka (Hubáček), 47. M. Tomášek (Irgl, J. Štefanka), 51. Turek (P. Míka, Burger), 52. Irgl (Pavel Kumstát, Rimmel) - 18. M. Havel (Bílek, Zajíc), 60. Pazourek (Hluchý, Jankových). Rozhodčí: Haškovec, Rejthar - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 4462.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek (21. Hubáček), Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Kladno: Kopřiva - Zeman, Špelda, Kruliš, Sláma, V. Čech (30. Chatrnúch), P. Hořava - Horna, Gardoň, M. Procházka - Bílek, Zajíc, M. Havel - L. Vlček (42. Hlusička), Kalla, Klimt - Jankových, Pazourek, Hluchý. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.