Liberci k vítězství nepomohla ani dvojnásobná přesilovka v prodloužení

(eš)Právo

V utkání, bohatém na branky i chyby na obou stranách, se o vítězi nerozhodlo v normální hrací době. V nastaveném čase sice měli k dvoubodovému zisku blíže Severočeši, kteří ale zazdili i takřka dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem.

Sedm gólů padlo při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Hosté šli do vedení zásluhou Kropáčovy trefy v oslabení, záhy ovšem Víšek v přesilovce vyrovnal. Na přelomu první a druhé třetiny Třinečtí poprvé utekli na dvoubrankový rozdíl. Na Plockovo snížení odpověděl Melenovský v oslabení.

Liberec ale zvýšenou bojovností čtyři minuty před koncem třetí části vyjádřenou Rozsývalovým gólem vynutil prodloužení. V něm hostům zachránil remízu několika výbornými zákroky brankář Lakosil.

Josef Paleček (Liberec): "Chvílemi jsme hráli příliš laxně, bezstarostně a zapomínali jsme na obranu.Výsledek je pro mě zklamáním, přestože jsme nakonec po nepříznivém průběhu uhráli remízu."

Pavel Marek (Třinec): "Vlastní neukázněností a nedisciplinovaností jsme zbytečně ztratili dva body. Polevili jsme v momentech, kdy jsme měli hru ve své moci a stačilo jít jen kontrolovat."

Liberec - Třinec 5:5 pp (1:2, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Víšek, 27. Plodek, 37. Čermák (Jiruš, Korhoň), 45. L. Šmíd (Plodek, Tvrdík), 56. Plodek (Rozsíval, Čermák) - 6. Kropáč (Jančařík), 20. Zadina (Žabka), 21. Melenovský, 30. Melenovský (Pavelek, Hunkes), 53. Martynek (R. Král, Pletka). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Kareš, Pouzar. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 2478.
Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, Podhradský, Ťupa, J. Moravec - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Víšek, Rolínek, Tvrdík - Klimenta, Plodek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.
Třinec: Lakosil - Hunkes, Jančařík, Žabka, Karlíček, Všetečka, F. Štefanka, J. Kasík, R. Procházka - Janků, Melenovský, Pavelek - Zadina, R. Král, Pletka - Kropáč, Hebar, Martynek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Marek, Mach.