Gólman Murín na rekord v Litvínově nedosáhl

Poslední vystoupení hokejistů Litvínova před domácím publikem v sezóně se proměnilo ve střelecké galapředstavení L. Havla. Severočeský útočník zatížil konto zlínského gólmana Murína čtyřmi góly, jehož připravil i o rekordní zápis v neprůstřelnosti.

Ve skvělé formě hrající Havel, jenž před zápasem podepsal na severu Čech novou smlouvu, nejprve v polovině úvodní třetiny ukončil extraligovou neprůstřelnost zlínského brankáře Murína, trvající 203 minut.

Hosté hned po 20 sekundách odpověděli Barinkou a ještě před přestávkou jim přinesla vedení ukázková akce završená Tesaříkem.

O srovnání se už v prostředním dějství postaral efektním sólem Trávníček. Zanedlouho se podruhé trefil Havel. Leškou využitá přesilovka v nástupu do třetí části znamenala znovu nerozhodný stav.

Další chvíle už zcela patřily Litvínovu, když vydařené představení znovu korunoval Havel tři sekundy před koncem. Hosté v závěru už zcela odpadli.

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Musím pochválit mužstvo za to, že zápas nevypustilo a rozloučilo se s věrnými diváky pohledným hokejem. Havel prokázal svoje kvality, když vytěžil maximum ze spolupráce s Říhou."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Nepodali jsme standardní výkon. Hráči podlehli uspokojení a myšlenkami jsou zřejmě v play-off. Ze selhání neděláme žádné závěry."

Litvínov - Zlín 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. L. Havel (Říha), 29. Trávníček, 37. L. Havel (Říha), 44. L. Havel (Říha, V. Hübl), 51. Balázs (T. Martinec, Martínek), 60. L. Havel (Říha, V. Hübl) - 11. Barinka (M. Hlinka), 20. Tesařík (M. Hlinka, Jenáček), 41. Leška (Blaťák, Hamrlík). Rozhodčí: Souček, Kolísek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 1850.
Litvínov: Jarina - Poživil, Kroupa, Martínek, Droppa, Krstev, Hranáč - Kaděra, Hreus, Trávníček - Balázs, T. Martinec, Gombár - - L. Havel, Říha, V. Hübl - Kašpar, Petružálek, Klobouček. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček, J. Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Okál, Vlach, Kapusta - Weissmann, Kárný, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.