Vary se rozloučily remízou s lídrem

Karlovy Vary věděly už od úterního kola, že se ani na sedmý pokus nedostanou do play-off, a tak se chtěly alespoň důstojně rozloučit se sezónou. Proti vedoucímu týmu tabulky nakonec uhrály remízu 3:3 a obsadily konečné 12. místo.

Začalo se ve vlažnějším tempu a hosté se z první vážnější akce ujali vedení, když Dopitovu přihrávku zužitkoval zblízka Razingar. Dlouho bylo znát, že dohromady o nic nejde, i když domácí rozhodně nechtěli skončit až třináctí.

V 11. minutě hezky pronikl Netík, ale skóre se neměnilo. Ještě ve stejné minutě ovšem hráli domácí první přesilovku a vyloučení Divíška využil už po 18 vteřinách Jantovský, který dorazil střelu Ptáčka od modré.

O necelou minutu později se domácí radovali podruhé, když skončil za zády brankáře Adama Svobody puk, který šikovně sklepl Petr Kumstát. Domácím chuť vydržela a ve 14. minutě mohl dát třetí gól Tvrdek. Adam Svoboda však zachránil a vzápětí udeřilo na druhé straně, domácí inkasovali dost laciný gól z hole Divíška.

V polovině utkání sklidila potlesk na otevřené scéně Skuhravého řada, která s hosty v jejich obranné třetině docela slušně zatočila, ovšem Západočeši z toho nevytěžili víc než tyčku po střele Hájka. Ve 35. minutě chytil Svoboda střelu Bednaříka a ve stejné minutě kryl karlovarský brankář Barta dvě dělovky Michala Sýkory a pak střelu Tomáše Blažka.

Vzápětí se ovšem hra přesunula před branku hostů a zaúřadovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Z rychlého protiútoku skóroval opět Petr Kumstát a Vary znovu vedly.

Ve vyrovnané třetí třetině se dlouho hrálo bez vyložených šancí a až tři a půl minuty před koncem se díky svému důrazu prosadil pardubický Jaroslav Kudrna. Na začátku 58. minuty zazvonila po dělovce Krause horní tyčka pardubické branky, ale zápas už dospěl k prodloužení. Ve druhé minutě nastaveného času měl obrovskou možnost v přesilové hře karlovarský Galvas, Adam Svoboda však jeho pokus téměř zázračně vytáhl.

Zápas tak skončil asi spravedlivou remízou. Pardubice tedy ani na dvanáctý pokus v sezoně nevyhráli prodloužení a v této činnosti zůstaly paradoxně nejhorším týmem soutěže.

Karlovy Vary - Pardubice 3:3 PP (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Jantovský (Bednařík, Ptáček), 12. Petr Kumstát (Skuhravý, Vantroba), 36. Petr Kumstát (Kraus) - 5. Razingar (Dopita), 14. T. Divíšek (Lubina, P. Sýkora), 57. Jaroslav Kudrna (Dopita, Luža). Rozhodčí: Husička, Minář - Pešek, Šátava. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2124.
Karlovy Vary: Barta - Jan Kudrna, F. Ptáček, Galvas, Bauer, D. Hájek, Kivoň, Vantroba - Bednařík, Alinč, Jantovský - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát - Košťál, Pech, Jaroš - Tvrdek, V. Polák, Netík. Trenéři: Farda a Rulík.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Luža, Pácal - Razingar, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, S. Procházka - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Lubina - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
14.Č.Budějovice521314232105:16047
Pozn.: O pořadí na 8. místě rozhodla bilance ze vzájemných zápasů (Plzeň - Kladno 4:1, 2:3, 5:0, 5:0).