Litvínovu stačila k desáté příčce remíza

LIBEREC

Hokejisté Liberce jen remizovali s Litvínovem 2:2 a nepodařilo se jim tedy předstihnout svého soupeře v konečné tabulce. Tygři tak zůstali jedenáctí o bod za Chemiky.

Liberec byl v úvodní třetině aktivnější, v koncovce však selhal. Na vynikajícího litvínovského gólmana Maříka nevyzráli při stoprocentních šancích Plodek ani Rolínek. Hosté sázeli na poctivou hru v obraně a hrozili z breaků. Slibnou příležitostí byl nájezd Kaděry, který trefil tyčku.

Pětadvacet sekund před přestávkou se ale v přesilovce střelecky prosadil T. Martinec. Po získaném vedení se Litvínov ještě více upnul na hlídání středního pásma se zjevnou touhou nechybovat. Liberečtí se nadechli k náporu, ani Podhradského střela ovšem těsný stav nezměnila.

Až v nástupu do třetí části se domácí konečně dočkali vyrovnání zásluhou Tvrdíka. Rolínek dokonce pomohl Bilým Tygrům do vedení, jenže zanedlouho srovnal Krstev.

Liberec - Litvínov 2:2 PP (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Tvrdík (Ťupa, Podhradský), 52. Rolínek (Plodek, Podhradský) - 20. T. Martinec (Martínek, Droppa), 54. Krstev (L. Havel, Říha). Rozhodčí: Haškovec, Rejthar - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3250.
Liberec: O. Svoboda - Jiří Hanzlík, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, Podhradský, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Korhoň, Čermák, Rozsíval - Tvrdík, Rolínek, Plodek. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Martínek, Droppa, Krstev, Klobouček - Kaděra, Hreus, Trávníček - Balázs, T. Martinec, Gombár - L. Havel, Říha, V. Hübl. Trenéři: Výborný a Hynek.
14.Č.Budějovice521314232105:16047
Pozn.: O pořadí na 8. místě rozhodla bilance ze vzájemných zápasů (Plzeň - Kladno 4:1, 2:3, 5:0, 5:0).