Zbraní Pardubic byly přesilovky

PARDUBICE

Hokejistům Pardubic trvalo třetinu, než se dostali k nátlakové hře, ale po první pauze už Západočeši neodolali útočnému pojetí hostitelů, kteří se celkem třikrát trefili v přesilovkách. "V úvodu jsme byli bojácní, ale od druhé třetiny jsme už nepřipustili překvapení," usoudil trenér domácích Miloš Říha.

Že to vítěz základní části nebude mít lehké, naznačil ve 3. minutě Vostřák, ale A. Svoboda jeho nájezd ještě kryl. Plzeňští pak nabídli domácím možnost dvojnásobné přesilovky, za níž už po 6 vteřinách poděkoval M. Sýkora.

Selanka se ovšem nekonala, Západočeši přitvrdili a důraz proměnili v otočení skóre. Nejprve využil rychlý brejk bek Cartelli a za 56 s využil slabší chvíle domácího gólmana Špaňhel.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Na začátku druhé části neudržel gólman Plzně Málek v lapačce Blažkovu střelu a bylo vyrovnáno - 2:2. Nejistý Málkův zákrok domácí hodně nabudil a o dvě minuty později již znovu vedli. Zápas pak již Pardubice dovedly ke zdárnému konci.
HVĚZDA ZÁPASU
Role dirigenta sedla domácímu forvardovi Jiřímu Dopitovi. Pardubický tahoun s chutí nabíjel spoluhráčům na úspěšné trefy, celkem si připsal čtyři asistence.

Pardubicím pomohla důrazná domluva v kabině a stažení hry na tři útoky. Chybu po přestávce totiž udělal i gólman hostů Málek, který neudržel v lapačce pokus Blažka a domácí krátce poté dostal do vedení v přesilovce Pištek po skvostné přihrávce Dubna. V průběhu druhé části už přišel očekávaný tlak domácích, kteří lépe bruslili a zvýšili agresivitu, jenže plzeňský gólman do druhé sirény navýšení skóre nepřipustil.

Netěšil se ale dlouho. Třetí gólovou přihrávku předvedl Dopita při vyloučení Paroulka a děkovat mu mohl Průcha, který se po dalším pasu holohlavého centra trefil i ze sóla a kdyby po samostatné akci napálil břevno, mohl zkompletovat hattrick.

"Sérií vyloučení jsme ztratili kontakt, domácím to moc pomohlo," litoval hostující trenér Miroslav Přerost. Plzeň ještě kosmeticky korigovala Dvořákem, a dvě minuty před koncem zkusila i power play. Při ní ovšem do prázdné klece hostů pečetil Čáslava.

Pardubice - Plzeň 6:3
Třetiny: 1:2, 2:0, 3:1. Branky a nahrávky: 4. M. Sýkora (Dopita), 23. T. Blažek (Dopita, Průcha), 25. Pištek (Duben, Lubina), 42. Průcha (Dopita), 46. Průcha (Dopita, M. Sýkora), 59. Čáslava (T. Divíšek) - 14. Cartelli (J. Straka), 15. Špaňhel (Dobroň), 56. M. Dvořák (Kracík). Rozhodčí: Husička, Minář - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:8, navíc Michal Straka (Plzeň) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 8475. Stav série: 1:0.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Luža, Duben, Pácal - Razingar, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, T. Divíšek, S. Procházka - Pištek, Mikeska, Lubina - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Nedoma, Krajíček, Dobrovolný - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - Šaffer, Švík, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.