Rubriky:

Tipsport extraliga

Mistr ze Slavie čelí Společenstvu Orlů

4. března 2004 16:35 - PRAHA

Zajímavý nápad nabídli svým fanouškům představitelé znojemského hokejového klubu. Začátek čtvrtfinále play-off pojali vskutku bojovně a to s odkazem na slavnou filmovou trilogii Pán Prstenů. Nejprve se na světelné kostce objevil nápis Bitva o titul a při tradičním představování hráčů se obličeje domácích hráčů objevily v úpravách filmových hrdinů.

 

www.hcorli.cz

Kanonýr domácího celku Marek Uram tak byl zpodobněn jako "Aragorn", oblíbený "Frodo Pytlík" měl tvář obránce Davida Havíře, úskočného "Gluma" představoval další bek Aleš Křetínský, své filmové podoby se dočkal každý člen soupisky. Proměně neušel ani trenér Pavel Pazourek coby "Gandalf".

Autorem nevšedního nápadu je firma eSports, tvůrce internetových klubových stránek, kde jsou k vidění všechny přeměny znojemských hokejistů na hrdiny Tolkienova románu.

"Byl to náš dárek a překvapení hráčům za postup do play-off. Chtěli jsme přijít s něčím novým a protože máme rádi trilogii Pána Prstenů, napadlo nás tohle," řekl Sportu.cz jeden z autorů projektu Michal Berg.

Zajímavá změna se líbila hráčům i vedení klubu, které přivítalo zpestření hokejových bitev. "Registrovali jsme vesměs pozitivní reakce, všichni to brali jako zajímavý nápad a snad to hráče i víc inspiruje a motivuje do dalších zápasů," dodal Berg.

V souvislosti s alegorií na nyní už slavné filmové dílo se přímo nabízí řada srovnání. Stejně jako Pán prstenů, i hokejové play-off má tři části. Znojmo ale přitom nikdy nepostoupilo ze čtvrtfinále a jako prvního soupeře musí pokořit pražskou Slavii. A kdo jiný je dosavadním Pánem prstenů, než držitel posledního mistrovského titulu.

Soupiska hokejistů Znojma
(a jejich filmový protějšek)
Brankáři:
Tomáš Duba Smíšek
Robert Slávik Glóin
Obránci:
Václav Benák Éomer
David Havíř Frodo Pytlík
Aleš Křetínský Glum
David Kudělka Glorfindel
Pavel Mojžíš Imrahil
Roman Němeček Thengel
Jan Snopek Legolas
Karel Soudek Théoden
Milan Toman Gimli
Útočníci:
Miroslav Barus Denethor
Jiří Beroun Daeron
Roman Erat Cvali Bulva
Radek Haman Elrond
Tomáš Hradecký Saruman
David Ludvík Haldir
Milan Mikulík Celeborn
Jan Pardavý Faramir
Karel Plášek Bilbo Pytlík
Milan Procházka Sam Křepelka
Peter Pucher Boromir
Igor Rataj Peregrin Bral
Marek Uram Aragorn
Trenéři:
Pavel Pazourek Gandalf
Milan Skrbek Kmotr Křepelka
Milan Kastner Rory Brandorád

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..