Zlín srovnal stav série po samostatných nájezdech

Až trefou 3 vteřiny před koncem normální hrací doby vykřesali hokejisté Zlína ve čtvrtém utkání čtvrtifnále play-off na třineckém ledě naději na srovnání série a vybojovat druhou výhru se jim pak povedlo při samostatných nájezdech.

Všichni tři střelci byli úspěšní. "V obou utkáních jsme byli lepší, ale teď jsme měli i štěstí," řekl kouč Hamé Ernest Bokroš. Zlín přesunul Balaštíka do druhé formace, jeho post zaujal Barinka. Hamé přesto brzy inkasovalo. Při trestu Blaťáka ránu Žabky vyrazil Murín jen k Pavelkovi, který pod jeho tělem poslal puk do sítě. Oceláři se nehnali do útoku, urputně bránili střední pásmo a přežili i pár oslabení. Zlínskou šanci promarnil Kárný, na opačné straně slehal Hašek.

Ve druhé třetině se několikrát zaskvěl Vojtek. Kapustu nepustil k dorážce po dělovce Vlacha a zmařil i nájezd osamocených Veselého s Barinkou. "Od první minuty to bylo celkově pokažné utkání, víc k tomu neřeknu," prohlásil domácí kouč Pavel Marek.

Až na začátku druhé poloviny utkání selhala speciální formace Třince, určená k bránění Leškova útoku a Barinka našel skulinku ve Vojtkově postoji. Jenže Hamé se radovalo z vyrovnání jen 36 vteřin. Pak byl vyloučen Tesařík, Jančařík vypálil od modré čáry, puk se odrazil před branku a dezorientovaný Hamrlík kopl bruslí kotouč za Murínova záda.

Ve třetí části si Oceláří říkali o vyrovnání. Jen bránili a vyhazovali puky. Vojtek vychytal Veselého, Zubíček napálil horní tyčku. V závěru se ale nechal vyloučit Zadina a Zlín sáhl k power-play. Oceláři dvakrát dostali puk za modrou čáru, ale 3 s před sirénou srovnal Balaštík. "Projevily se morální vlastnosti hráčů. Štěstí jsme šli naproti," uvedl Bokroš. V nastavení jedinou šanci propásl v početní výhodě Ocelářů Štefanka. V první sérii nájezdů uspěli třinecký Kropáč i Hamrlík, ale pak už byli stoprocentní jen hosté Balaštík s Leška a bylo rozhodnuto. "To už bylo vabank," dodal Bokroš.

Třinec vs. Zlín 2:3, po samostatných nájezdech
Stav série: 2:2
Branky: 5. Pavelek, 33. Jančařík - 60. a rozhodující nájezd Balaštík, 33. Barinka, hlavní rozhodčí Minář a Havlík, vyloučení 6:7, využití 2:1, 4811 diváků, třetiny 1:0, 1:1, 0:1-0:0, samostatné nájezdy 1:3
SESTAVY
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kropáč, Kucharczyk, Hašek - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Vítek.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Veselý - Balaštík, Hlinka, Jenáček - Kapusta, Vlach, Kárný - Weissmann, M. Čech, Záhorovský.