Jágrova jubilejní trefa Kladno nespasila, Sparta slaví další výhru, Litvínov doma dostal nařezáno

škv, rjmČTKSport.cz

Kladenští Rytíři prohráli v úterním utkání 6. kola extraligy v Karlových Varech 4:7. Rytířům nepomohl ani Jágrův 100. gól v domácí nejvyšší soutěži. Litvínov vedl po první třetině nad Parubicemi 1:0, nakonec ale po kolapsu v prostřední části hry prohrál 4:7. České Budějovice, v jejichž dresu se blýskl hattrickem Michal Vondrka, prohrály 3:4 v prodloužení s Plzní. Dokonce čtyři góly si připsal zlínský Bedřich Köhler a vystřelil vítězství Beranů na ledě Liberce 4:3 v prodloužení. Sparta si poradila s Mladou Boleslaví, když zvítězila 3:1.

Erik Thorell ze Sparty Praha (třetí zleva) oslavuje se spoluhráči gól.

Nejhorší tým minulé sezony České Budějovice se v duelu s Plzní mohl spolehnout na střelecky disponovaného Michala Vondrku, který zaznamenal hattrick. Jihočechům ale stačil jen k tomu, že duel dovedli do prodloužení. Tam rozhodl napínavou bitvu ve prospěch Indiánů už po třinácti sekundách Kodýtek.

Litvínov sice vedl po první třetině 1:0, ale ve druhé části během 14 minut a 19 sekund domácí šestkrát inkasovali a jejich naděje na úspěch v souboji dvou týmů, které předchozí dva zápasy ztratily, vzaly za své. Tři body za dva góly a nahrávku si v dresu vítězů připsal Matěj Blümel, dvakrát skóroval i další pardubický útočník Marek Hecl.

Jedinou radost mohl mít na karlovarském ledě legendární kladenský útočník Jaromír Jágr, když zaznamenal stý zásah v nejvyšší domácí soutěži. Domácí Energie duel rozhodla pěti trefami v prostřední dvacetiminutovce, nakonec pak mohla slavit výhru 7:4.

Hokejisté Sparty vyhráli nad Mladou Boleslav 3:1 a sesadili Středočechy z čela tabulky. Dvěma góly se na tom podílel útočník Miroslav Forman, který vždy skóroval v přesilové hře. Hosté se dočkali čestného úspěchu až chvíli před koncem, zápas už výrazněji nezdramatizovali.

Galapředstavení útočníka Bedřicha Köhlera dovedlo Zlín k vítězství 4:3 v prodloužení na ledě Liberce. Střelec Beranů obstaral všechny čtyři branky svého týmu, tu poslední pak v 63. minutě.

Hokejová Tipsport extraliga, 6. kolo:
České Budějovice - Plzeň 3:4 v prodloužení
Branky: 24., 25. a 46. Vondrka - 21. Jiříček, 36. Blomstrand, 40. Lang, 61. Kodýtek.
Karlovy Vary - Kladno 7:4
Branky: 21. Flek, 22. Kulich, 22. Koblasa, 30. Pulpán, 40. Redlich, 58. Vondráček, 60. Plutnar - 11. Kubík, 37. Jágr, 44. Plekanec, 59. Baránek.
Litvínov - Pardubice 4:7
Branky: 12. Pospíšil, 43. Jarůšek, 58. Zygmunt, 60. Demel - 25. a 36. Blümel, 26. a 46. Hecl, 22. Košťálek, 23. Poulíček, 28. Rohlík.
Liberec - Zlín 3:4 v prodloužení
Branky: 21. Filippi, 52. Záborský, 60. Gríger - 45., 47., 52. a 63. Köhler,
Sparta - Mladá Boleslav 3:1
Branky: 5. a 57. Forman, 18. Thorell - 59. Zbořil.