Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Sparty hodlají zastavit našláplé Vítkovice

10. března 2004 10:14 - PRAHA

Využít zase výhody domácího ledu a zastavit rozjeté Vítkovice touží ve středečním pokračování zatím vyrovnané čtvrtfinálové série hokejisté Sparty. Postup si přiblíží i vítěz středečního duelu ve Znojmě, kam přijede, rovněž za stavu 2:2 na zápasy, pražská Slavia.

"V play-off se musí hrát zarputile a srdcem, to nám v Ostravě chybělo. Hlavně proto jsme tam ve dvou zápasech dostali 11 gólů. Doma snad dokážeme lépe pokrýt nebezpečné útočníky Vítkovic. Nutná bude rovněž disciplinovaná hra," tvrdí kouč Sparty Alois Hadamczik, jenž plánuje pozměnit útoky.

Vítkovičtí vyrazili do Prahy už včera, na mužstvu je patrná pohoda. "Sparta je nahlodaná, zkusíme toho využít. Pokud se prosadíme v koncovce, jsme schopni uspět. Na rozdíl od Sparty nejsme ve stresu, umíme praktikovat útočný styl," říká trenér Ladislav Svozil.

Vyrovnat se s tvrdostí Slavie

Znojmo ve všech čtyřech zápasech se Slavií inkasovalo první, dnes to však plánují domácí jinak. "Vedoucí gól by hodně pomohl, v tak důležitém zápase může přinést klíčovou psychickou výhodu. Hráči ale musí být trpěliví a vyrovnat se i s tvrdostí Slavie," uvažuje trenér Milan Skrbek, stále zastupující distancovaného kouče Pazourka.

Slávisté zřejmě znovu nasadí i čtvrtou formaci, přičemž Krátoška by měl zůstat na křídle u Beránka. "Znojmo poženou diváci, ale už jsme tam jednou dokázali vyhrát. Je k tomu nutný ale disciplinovaný výkon. Je třeba hrát domácím do těla a donutit je k chybám," říká asistent kouče Ondřej Weissmann.

SPARTA - VÍTKOVICE (stav série 2:2), od 17h (ČT2)
Sparta - zraněni Kuboš a Havelka, nejistá účast Kratěny, hráči musejí přidat v nasazení
Vítkovice - s domácími výhrami nabraly sebedůvěru, chybí jim I. Padělek a Irgl léčící si kotník
ZNOJMO - SLAVIA (stav série 2:2), od 17:30h
Znojmo -  Procházku sužuje bolavý stehenní sval, Erata zase problémy s kolenními vazy
Slavia - Ivan má zraněné zápěstí, naopak by měl po nastřelení pukem hrát kanonýr Sup

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..