Třinec zarazil Zlínu postup až v nájezdech

TŘINEC

Podruhé v sérii mezi Třincem a Zlínem došlo na samostatné nájezdy, ale tenotkrát v nich uspěli po celý zápas aktivnější Oceláři, když hostující střelce vychytal náhradní brankář Lakosil. Třinec si tak vynutil sedmý zápas, který se bude hrát v sobotu ve Zlíně. "Byli jsme sedmdesát minut lepší, a pak měli i kus štěstí," oddechl si kouč vítězů Pavel Marek.

Oba celky si hned v úvodu vypracovaly slibnou šanci, ovšem Hašek i Hlinka při zakončení selhali. Ve zlínské kleci se nečekaně místo Murína objevil Altrichter, a hned v 11. min. připravil třem stovkám fanoušků Hamé v hledišti horké chvilky.

Po jeho minele v rozehrávce Melenovský poslal puk před opuštěnou klec, kde si Janků nepochopitelně počkal na návrat gólmana a pak jej nepřekonal.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Hokejisté Třince byli po celé utkání lepším týmem, Zlín jen zásluhou vynikajícího Altrichta neinkasoval. Domácím v nájezdech vyšel tah s nasazením Lakosila, na nějž vyzrál jen Martin Hamrlík.

Hosté se pokoušeli o střelbu z nejrůznějších míst, Vojtkovi málem proklouzl mezi betony puk po ráně Weissmanna. Druhá třetina přinesla nápor domácích, kteří se trvale usadili v útočném pásmu, ale na Altrichtra nevyzráli.

Polanského ránu vykopnul špičkou betonu, Janků v přesilovce neuspěl střelou po ledě a Malinský z ideální pozice pálil těsně vedle. "Předváděli jsme výtečný hokej, ale bez koncovky," krčil rameny Marek.

Třinecký tlak završilo Melenovského šikovné objetí branky, po němž ale nestihl zasunout puk za záda výborného Altrichtra, který v zápase předvedl 37 úspěšných zásahů. Ojedinělou šanci hostů promarnil Veselý.

S blížícím se koncem základní hrací doby v projevu obou mužstev převládla opatrnost. Přesto Zlín ještě nabídl domácím přečíslení, jenže Martynek po Kropáčově přihrávce trefil jen padajícího gólmana.

HVĚZDA UTKÁNÍ
Martin Altrichter, brankář Zlína: I když nakonec pustil dvě branky při samostatných nájezdech, držel celý zápas naději Zlína na postup. Připsal si 37 úspěšných zákroků a dováděl třinecké útočníky k šílenství.

V prodloužení se týmy do útočení nehnaly. Třinec do nájezdů nasadil náhradního gólmana Lakosila, který sice neuspěl proti prvnímu exekutorovi Hamrlíkovi, ale pak už gól nedostal od Balaštíka, Lešky, Barinky ani Veselého.

Naopak zlínskou klec trefili Zadina a Polanský, takže domácím nevadilo, že Kropáč, Žabka a Hebar nedali. "Penalty jsou loterií, v níž jsme neuspěli. Třinec měl velkou chuť do hry, nám se dařilo vycházet z pevné obrany, ale gól jsme nedali," tvrdil trenér poražených Ernest Bokroš.

Třinec - Zlín 0:0, na samostatné nájezdy 2:1
Rozhodující nájezd: Polanský. Rozhodčí: Nečas, Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 2:5, navíc Weissmann 10 minut. Bez využití. Diváci: 4466. Stav čtvrtfinálové série: 3:3.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Bordowski, Polanský, Vítek - Zadina, Martynek, Hašek - Janků, Melenovský, Pavelek - Kropáč, Hebar, Zbořil. Trenéři: Marek, Mach.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Hlinka, Jenáček - Okál, M. Čech, Záhorovský - Weissmann, Vlach, Kapusta. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.