Slavia si lehce zajistila sedmý duel

Snadná prácička! Slávisté si v pátek se svými čtvrtfinálovými soky poradili lehce díky většímu důrazu před brankou i pohotovější střelbě. Až příliš brzy bylo patrné, že Znojemští spoléhají na nedělní sedmý zápas před domácími fanoušky.

Pražané měli víc vůle, od začátku postavili tvrdou hráz profesorskému hokeji hostů a o srovnání stavu série rozhodli ve druhé třetině, kdy zvýšili na čtyřbrankový náskok a enormně vytíženého gólmana Dubu zahnali na střídačku.

Hosté v Praze rychle doplatili na přísný metr dvojice sudích. Jen v první dvacetiminutovce šestkrát zahřívali trestnou lavici. Při přesilovce domácích 5 na 3 se pětkrát od modré zastřeloval slávistický bek J. Novák, aby dalším pokusem otevřel skóre.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Důraznější slávisté toho Znojemským příliš nedovolili, dvoubrankový náskok z první třetiny potvrdili dalšími dvěma góly v prostřední části a drželi vývoj utkání zcela ve svých rukou.

"V úvodu jsme doplatili na velký počet zbytečných vyloučení," zalitoval znojemský asistent Milan Kastner. Parádičku vzápětí předvedl průbojný křídelník Dlouhý, který v plné rychlosti dokonale napálil puk do horního růžku znojemské branky až zacinkala kovová konstrukce.

Orli si pořádně přihráli jen v přesilovkách, pražskými fanoušky nenávidění Uram s Pucherem předváděli oku lahodící technické kousky, ale jejich rány pochytal tentokrát stoprocentní Franěk.

HVĚZDA ZÁPASU
Petr Franěk, brankář Slavie: Stejně jako ve čtvrtém utkání série neinkasoval a měl lví podíl na tom, že útočná snaha Znojma vyzněla naprázdno.

Jeho spoluhráči byli přesnější, když kontrovali pohotovou dorážkou Supa a zejména přesilovkovou bombou Hrušky, po níž do branky hostů ze střídačky zamířil Slávik. "Konečně jsme začali využívat početní výhody," cenil si slávistický asistent Jiří Kalous.

Poslední část se hrála už jen pro formu, znojemského náhradníka ještě nepotěšil Pojkar a v Edenu se před rozhodujícím duelem rozhostil velký optimismus.

Slavia - Znojmo 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. J. Novák (Kadlec, P. Martinec), 13. R. Dlouhý (P. Martinec), 25. Sup (D. Hruška, J. Novák), 35. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 52. D. Pojkar (Klepiš). Rozhodčí: Husička, Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 3141. Stav série: 3:3.
Slavia: Franěk - Kadlec, D. Pojkar, J. Novák, Kučera, Houdek, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Antoš - Klepiš, P. Martinec, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan (52. Červenka), Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Znojmo: Duba (35. Slávik) - Soudek, Havíř, Benák, Křetinský, Snopek, Toman, od 37. navíc Němeček, Kudělka - P. Pucher, Rataj, Uram - Pardavý, Haman, Plášek - Ludvík, Barus, Hradecký - od 37. minuty Mikulík, Mojžíš, Beroun. Trenéři: Skrbek, Kastner.