Aktivita přinesla Zlínu postup

ZLÍN

Zlín rozhodl o postupu výhrou v sedmém zápase na domácím ledě, když byl od začátku aktivnější. Do vedení šel v závěru druhé třetiny po využité přesilovce, výhru pečetil při power-play soupeře.

Hned v úvodu Barinka dostal přihrávku od Hlinky mezi kruhy, pohotově vypálil, ale Vojtek zachránil. Zlín měl dvě slibné příležitosti při první početní výhodě. Tesařík pálil z dálky a Vojtek vyrazil.

O zteč branky hostí se pokusila i elitní řada Hamé. Leška převzal puk za vlastní brankou, pronikl celým hřištěm, v dobré pozici mezi kruhy ale hledal ještě Veselého, který netrefil branku. Do 14. minuty vystřelili hosté jen jednou. V přesilovce vyložené šanci byl po přihrávce Barinky od zadního mantinelu Jenáček, ale Vojtka nepřekonal.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Třinec jedenáct minut před koncem sahal po vyrovnání. Puk se kutálel po brankové čáře, než se ale dostal Vítek dorážce, Murín měl kotouč pod kontrolou. Domácí poté dovedli zápas do vítězného konce, když navíc přidali další branku při power-play Třince.

Převahu domácích v první třetině dokumentuje poměr střel 13:2. "Byli jsme hodně aktivní v útoku a trpělivě vydrželi čekat na gól," tvrdil trenér vítězů Ernest Bokroš.

Třinec ale postupně začal víc napadat Po Macholdově chybě na pravém kruhu našlápl Zadina, vypálil, Murín vyrazil a kryl i Martynkovu dorážku. Melenovský potom zpětnou přihrávkou našel Hunkese, který vypálil příklepem, ale Murínova lapačka nebezpečí pro domácí zažehnala.

Nejblíže vyrovnání byli Třinečtí 11 minut před koncem, když vyhraném buly pálil Žabka, puk prošel za Murínova záda a kutálel se k brankové čáře, ale než jej stačil Vítek doklepnout, slovenský brankář jej stihnul zalehnout.

HVĚZDA ZÁPASU
Igor Murín, brankář Zlína: Vychytal nulu, třinečtí útočníci na něj nedokázali najít recept. Výrazně pomohl svému týmu k postupu.

"Bohužel jsme už druhý zápas v řadě nedokázali dát normálně gól ze hry, právě lepší koncovka zajistila radost soupeři. Chyběli nám ale tří klíčoví útočníci, proto smekám před mužstvem, že dovedlo sérii až k sedmému zápasu," řekl kouč Třince Pavel Marek.

Domácí v závěru bránili nejtěsnější náskok, hráči obětavě padali do střel. Dvě minuty před koncem sáhli Oceláři k power-play, neměla ale brankový efekt, naopak 21 vteřin zbývalo do poslední sirény, když z poloviny hřiště trefil opuštěnou branku Balaštík a postupová euforie propukla na střídačce Hamé i ve vyprodané hale.

Zlín - Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 39. Hamrlík (Balaštík), 60. Balaštík. Rozhodčí: Šindler, Nečas - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9, navíc Balaštík - Žabka oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7500. Konečný stav série: 4:3.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček - Balaštík (42.-48. Záhorovský), Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Kapusta, Vlach, Okál. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetačka, F. Štefanka - Bordowski, Polanský, Vítek - Zadina, Martynek, Hašek - Janků, Melenovský, Pavelek - Kropáč, Hebar, Zbořil. Trenéři: P. Marek, Mach.