Jihlava v baráži vyhrála na ledě Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisty Českých Budějovic provází smůla i nadále. Poté, co se Jihočeši marně plácali na dně extraligové tabulky v základní části, neuspěli prozatím ani v zápasech baráže. První utkání s Jihlavou prohráli na vlastním ledě v prodloužení 2:3, do vedení série se tak dostal vítěz první ligy.

Jihlava začala s dokonale propracovanou obranou. Výkon domácích byl zpočátku velice rozpačitý a tak žádný divoký hokej bez obran diváci zpočátku neviděli. Jihočeši získali postupně navrch, jenže dvě největší příležitosti Štrby gólman Suchan zlikvidoval a neprosadil se ani nedůrazný Ondřej.

Na opačné straně vystrašil Mezina pouze Kaňkovský. 27 vteřin druhého dějství však stačilo domácím k zisku vedení, když Štrba našel přesně Bělohlava a ten nezadržitelně skóroval. Domácí obránce Jasečko se však už v oslabení nechal zbytečně vyloučit a dvojnásobnou přesilovku hosté snadno zužitkovali.

Od té doby měli Jihočeši ohromné starosti, hráli bojácně a Moravané byli daleko lepším mužstvem. Do náhodného sóla se však dostal agilní Kristek a českobudějovičtí byli znovu o gól vpředu.

Ani to jihlavské hráče nezlomilo, naopak byli daleko aktivnější a Havel, Říha i Bakus měli příležitosti ke srovnání. Dokázal to ale až pět minut před závěrem třetí třetiny A. Padělek a prodlužovalo se. Rozhodnuto bylo už po 24 vteřinách. Přesilovku využil Morava a Jihlava si zajistila první vedení.

Č. Budějovice - Jihlava 2:3P (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Bělohlav (Štrba), 38. Kristek - 24. Hlouch (Kaňkovský, Malena), 55. A. Padělek (Kaňkovský), 61. Bakus (Morava, A. Padělek). Rozhodčí: Havlík, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. Diváci: 6428 (vyprodáno).
České Budějovice: Mezin - Kolda, Jindra, Jasečko, Mucha, Jakeš, R. Čech - Bělohlav, Štrba, Rob - Mrázek, Ondřej, Sailer - Kristek, Bacul, Bartoš - Květoň, Kostourek, Šimánek. Trenéři: Ťoupal, Kolda.
Jihlava: Suchan - Kolafa, Kubeš, Punčochář, Malena, Morava, Šmarda, P. Duben - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Fink, Mareš, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Hlouch, Havel, Lazorišák. Trenéři: Vlk, Fiala.
Stav série: 0:1.