Málek nezastavil Zlín ani ve druhém utkání

ZLÍN

Plzeň podala ve čtvrtečním semifinálovém duelu mnohem lepší výkon než v úvodním střetnutí, ale i tentokrát vyšla naprázdno. Nervydrásající drama rozhodl v 8. minutě prodloužení po individuální akci zlínský Balaštík. Moravané vedou už 2:0 na zápasy. "Tentokrát jsme nebyli vůbec horším týmem, přesto jsme prohráli. V tom umí být hokej krutý," smutnil plzeňský asistent Jiří Kučera.

Hostující gólman Málek v úvodu zlikvidoval šance Vlachovi i Balaštíkovi, avšak potom stejně jako v úvodním duelu udeřili hosté. Nedoma se přesně trefil k tyči. Už za 69 vteřin bylo vyrovnáno. Balaštíkovu přihrávku zužitkoval bekhendem Leška. Murín měl potom hodně práce s Vostřákovou dělovkou. Do kabin ovšem odcházeli spokojenější Zlíňané, při přesilovce jim získal vedení Balaštík.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
V osmé minutě minutě prodloužení se už na stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně zdálo, že o vítězi druhého semifinálového duelu budou rozhodovat samostané nájezdy, když Jaroslav Balaštík zachytil v plzeňské třetině puk, dostal se až před Málka a střelou nad vyrážečku rozhodl o druhém vítězství domácích.

Na začátku druhé části přečkali Západočeši oslabení a poté nečekaně převzali iniciativu. Murín ještě několik závarů vyřešil, ale J. Straka pak po objetí branky lišácky vyrovnal. Potom musel naopak Málek čelit ohni střel, avšak ani vyhlášení kanonýři Leška, Vlach či Veselý se v koncovce neprosadili. Minuty před druhou přestávkou patřily znovu Plzeňským, Murín se ovšem vyznamenal při šancích Dobroně a Matějovského.

Urputný boj vyvrcholil v závěrečné dvacetiminutovce. Šest a půl minuty před koncem řádné hrací doby přiblížil Valachům vítězství po hrubce plzeňské obrany nechytatelnou dělovkou Hamrlík, ale už za dvě a půl minuty se trefil pod horní tyč z ostrého úhlu Vostřák a vynutil si prodloužení.

HVĚZDA ZÁPASU
Jaroslav Balaštík, útočník Zlína: Byl u tří gólů svého týmu. Asistoval na vyrovnávací brance Petra Lešky v šesté minutě, do konce první třetiny pak sám dostal Zlín do vedení. Před koncem prodloužení pak rozhodl o výhře Zlína.

V něm hrál Zlín přesilovku, avšak ani Okál, který se ocitl sám před gólmanem, Málka nepřekonal. Štěstí se ale nakonec na domácí usmálo. "Od stavu 2:2 hrála Plzeň velice dobře. Byli jsme tentokrát šťastnější, ale tato výhra má úplně stejnou hodnotu jako předchozí vysoké vítězství," přemítal asistent HC Hamé Jaroslav Stuchlík.

Zlín - Plzeň 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Leška (Balaštík, Blaťák), 14. Balaštík (M. Hamrlík), 54. M. Hamrlík (Leška), 68. Balaštík - 5. Nedoma (Matějovský), 26. J. Straka (Andrašovský), 57. Vostřák (Matějovský). Rozhodčí: Minář, Venglář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 7382.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík (4.-6. J. Dlouhý), Macholda, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - M. Okál, Vlach, Kapusta, od 14. min. navíc Weissmann. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Plzeň: Málek - Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Mazanec, Nedoma, Krajíček, Dobrovolný - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík, od 21. min. navíc Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.
Stav série 2:0