Jágrova branka stačila Kladnu na bod! Plzeň i Kometa dominovaly, slaví i Třinec

pan, škvSport.cz

Hokejová Tipsport extraliga měla na programu šest zápasů 18. kola. Pozici lídra si pojistil Třinec, který zvítězil na ledě Litvínova 5:2. Dařilo se i Plzni, když deklasovala Olomouc jasně 6:1. Vedlo se také brněnské Kometě, která stejným výsledkem smetla Mladou Boleslav. Výhru 4:2 nad posledním Zlínem si připsaly České Budějovice. Tři body za výhru 3:2 nad Karlovými Vary slaví i Liberec. V posledním úterním duelu zvítězil Hradec Králové nad Kladnem 4:3 v prodloužení.

Zleva brankář Hradce Králové Štěpán Lukeš, Jaromír Jágr z Kladna a Petr Koukal z Hradce Králové.

Favorizovaný Třinec se na ledě Litvínova dostal do vedení ve 12. minutě díky využité přesilové hře Vrány. Lídr extraligy se z vedení těšil jen necelé dvě minuty, kdy se o vyrovnání postaral Hrbas. Třinecký kapitán však vrátil Ocelářům náskok hned po 21 sekundách druhé části.

I na to však zvládla Verva díky Demelově brance reagovat a opět bylo vyrovnáno. Slezané šli do vedení i potřetí, opět díky přesilové hře, kterou využil Roman. Definitivní odpor bojovných domácích zlomili v posledních pěti minutách Adámek a Dravecký. Třinec si tak odvezl výhru 5:2.

Zleva Martin Růžička z Třince a Milan Doudera z Třince se radují ze vstřelení rozhodujícího gólu.

Plzeň deklasovala Hanáky

Ještě než se domácí fanoušci stihli pořádně usadit, už mohli slavit úvodní branku. Po 49 sekundách hry poslal Plzeň proti Olomouci do vedení švédský útočník Blomstrand. Pohodovou přestávku pak Indiánům zajistil v 17. minutě Kodýtek a Plzeň tak vedla o dvě branky.

Kohouti si však ponaučení z nepovedeného úvodu nevzali. Po 99 sekundách druhé části překonal svou druhou brankou Sedláčka v brance Olomouce Blomstrand. A pro Hanáky bylo ještě hůř. V 28. minutě prohrávali po využité Musilově přesilové hře už 0:4. Když v závěrečné části přidali Bulíř a Suchý pátou a šestou branku, byli Olomoučtí zralí na ručník. O jediný čestný úspěch utrápených hostů se postaral 83 sekund před koncem Olesz.

Budějovice si poradily se Zlínem

Po bezbrankové první třetině zápasu mezi domácími Českými Budějovicemi a Zlínem se jako první dostali ke slovu hosté. Ve 24. poslal poslední tým tabulky do vedení Mikúš. Motor se vyrovnání dočkal o pět minut později díky premiérové brance lotyšského obránce Bindulise.

Berani si vzali ještě do konce prostřední části vedení zpět, když třináct sekund před koncem překonal Hrachovinu Honejsek. Domácím však patřila třetí třetina. Na obrat jim stačily tři minuty, když nejdříve Percy a v 47. Holec rozhodli o vítězství Jihočechů 4:2.

Liberec vydřel body proti Varům

Trápící se Liberec nezačal dobře ani domácí duel s Karlovými Vary. Hosty poslal do vedení v 9. minutě z přesilové hry Beránek. Tygři se vyrovnávací trefy dočkali v 28. minutě díky Birnerově brance.

Rozhodující momenty zápasu si Liberečtí schovali do závěrečné části. Vedení jim ve 44. minutě zajistil svou teprve druhou brankou v sezoně Derner, jistotu dal domácím tři minuty před koncem Vlach. Hosté ještě z přesilové hry díky Rachůnkově trefě snížili, na víc než prohru 2:3 jim to však nestačilo.

Vlevo Marek Zachar z Liberce, vpravo Jiří Kulich z Karlových Varů.

Kometa spláchla Mladou Boleslav

V jednoznačnou show proměnili hokejisté domácí Komety souboj s Mladou Boleslaví. Ve 4. minutě vedli po brankách Ďalogy a Holíka již 2:0, a když ještě do konce první třetiny pojistil náskok Moravanů Krištof, bylo o vítězi zápasu téměř rozhodnuto.

Jakékoliv myšlenky na případný zvrat vzal hostům už po 67 sekundách prostřední části čtvrtou brankou Horký, ve 33. minutě pak popáté překonal Růžičku svou druhou brankou Holík. V závěrečné části dokonal zmar Bruslařského klubu šestou trefou Haščák. Radost z čistého konta pak překazil domácímu Klimešovi pět minut před koncem Lunter, Kometa si tak odnesla pohodlnou výhru 6:1.

Brněnský Alexandre Mallet se raduje z gólu - ilustrační foto.

Jágr se znovu prosadil, Kladno však v Hradci padlo

Roli velkého favorita domácí Hradec proti Kladnu dlouho nemohl naplnit. Uvolněně hrající hosty poslal do vedení už v 6. minutě Račuk. Mountfield našel cestu k Bowově brance až těsně před polovinou zápasu, kdy kanadského gólmana překonal Pavlík. O šest minut později už domácí díky Oskanenově brance vedli a vypadalo to, že vedení nepustí. Hosté však zápas nezabalili.

V 54. minutě nejdříve Hlava vyrovnal a o tři a půl minuty později Jágr znovu vrátil Kladnu náskok. V dramatickém závěru se Hradci přece jen podařilo vyrovnat, když 83 sekund před koncem dotlačil puk za brankovou čáru svou druhou brankou Pavlík. Rozhodující okamžik přišel ve 3. minutě prodloužení, kdy chybu v hostující obraně využil Blain a zajistil Mountfieldu výhru 4:3 v prodloužení.

Hokejová Tipsport extraliga - 18. kolo:
České Budějovice - Zlín 4:2
Branky: 29. Bindulis, 44. Percy, 47. Holec, 60. Pech - 4. Mikúš, 40. Honejsek
Litvínov - Třinec 2:5
Branky: 14. Hrbas, 27. Demel - 12. a 21. P. Vrána, 33. Roman, 57. Adámek, 59. Dravecký
Plzeň - Olomouc 6:1
Branky: 1. a 22. Blomstrand, 17. Kodýtek, 28. Musil, 50. Bulíř, 53. Suchý - 59. Olesz
Brno - Mladá Boleslav 6:1
Branky: 3. Ďaloga, 4. a 33. Holík, 20. Krištof, 22. Horký, 46. Haščák - 56. Lunter
Liberec - Karlovy Vary 3:2
Branky: 28. Birner, 44. Derner, 58. Vlach -  9. Beránek, 59. Rachůnek
Hradec Králové - Kladno 4:3 v prodl.
Branky: 29. a 59. Pavlík, 34. Oksanen, 63. Blain  - 6. Račuk, 54. Hlava, 57. Jágr