Antoš odvrátil vyřazení mistra

Branka Milana Antoše ve druhé minutě prodloužení odvrátila vyřazení hokejistů pražské Slavie v semifinále extraligy na ledě Sparty. Holešovičtí, kteří dokázali v závěru základní hrací doby vyrovnat dvougólové vedení soupeře, tak vedou v sérii hrané na čtyři vítězství již jen 3:2.

Počtvrté se souboj městských rivalů prodlužoval a poprvé se v nastavení radovala Růžičkova družina. "Byli jsme výrazně lepší a zaslouženě jsme prodloužili sérii," byl přesvědčen slávistický asistent Jiří Kalous.

Úřadující mistři před největší návštěvou play-off od začátku dokazovali, že ukončení série nemíní připustit a jen díky domácímu gólmanovi Břízovi nebyl včerejší duel rozhodnut už po první třetině. Hosté totiž zatlačili Spartu do hluboké defenzívy a skórovali hned z úvodní přesilovky.

.:KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Špatná rozehrávka: v prodloužení sparťanští obránci nezvládli rozehrání puku před vlastním gólmanem, puku se zmocnil Antoš a snížil stav série na 3:2 pro Spartu.

Brankář hostitelů netušil, kde má puk a Klepiš jej pohotově našel pod jeho betony. Aktivní slávistický mladíček pak ohrozil Břízu ještě dvakrát, ale mnohem větší možnost propásl v oslabení ukvapeně Vondrka.

Spartu slávistický kolotoč zaskočil, vpředu ani ve zredukované sestavě nebyla schopna vymyslet kloudnou akci a v obraně několikrát propadla. Kopecký s Beránkem v nájezdech neuspěli a gólman domácích se vyznamenal i po ráně Kadlece.

Hadamczikův soubor se krátce probral až po neuznané brance Ujčíka, jíž předcházela vysoká hůl Bartečka. Právě slovenský forvard ale stál na konci gólové akce, kterou skvělou nahrávkou vymyslel Kratěna.

.:HVĚZDA ZÁPASU
Milan Antoš: Slávistický bojovník nejprve ve třetí třetině zvyšoval na 2:1 a v prodloužení potrestal zaváhání sparťanské obrany.

Slávisty však srovnání nijak nedeptalo a v začátku třetí části byli zase lepší a zejména důraznější, což potvrdil Antoš, který Krátoškovu střelu v kleče procedil do sítě. Hosté pak odolali náznaku sparťanského náporu a do rozhozené obrany podnikli úspěšný brejk, který Sup s velkým přehledem zakončil ranou na bližší tyč.

Sparta se však v samotném závěru obdivuhodně zvedla díky přesilovkám. Šimíček dorazil nahrávku Marka a za 62 vteřin Ton využil zmatku slávistické defenzívy. Nemuselo se dokonce ani prodlužovat, Marek však minutu před vypršením času nevyužil přečíslení a Chabada snad tři vteřiny před sirénou trefil jen tyč prázdné branky.

"Dokázali jsme se skvěle vrátit do zápasu, ale bohužel pak nás opustilo štěstí," řekl kouč Sparty Alois Hadamczik.Z nastavení totiž uplynulo jen 100 vteřin, když sparťan Kratěna nechtěně postrčil puk k úplně volnému Antošovi a ten nedal Břízovi šanci.

Sparta - Slavia  3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Bartečko (Kratěna, Šimíček), 58. Šimíček (Řezníček, Marek), 59. Ton (Ujčík) - 7. Klepiš (J. Novák), 47. Antoš (Krátoška), 53. Sup (Kučera), 62. Antoš (Krátoška). Rozhodčí: Havlík, Venglář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:5, navíc Marek (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 10.228.
Sparta Praha: Bříza - L. Procházka, Řezníček, Výtisk, Šrek, Sloboda, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - Špilár, Broš, Bartečko - Kratěna, Šindel, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Dragoun. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Slavia Praha:  Franěk - J. Novák, Graňák, Kadlec, D. Pojkar, Kolařík, Kučera - Klepiš, P. Martinec, Antoš - D. Hruška, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan, Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Stav série: 3:2. Další zápas: v pátek 26. března