O pražském finalistovi rozhodne sedmý zápas

Hokejisté Slavie díky obratu v závěrečné třetině vyrovnali stav semifinálové série proti Spartě a rozhodne až nedělní sedmý zápas v Holešovicích. Svěřence Vladimíra Růžičky nasměrovalo k výhře vyloučení Josefa Řezníčka, při němž se z nepříznivého stavu 1:2 dostali do vedení. V 55. minutě ještě pojistil výsledek svou druhou trefou v zápase Jakub Klepiš.

"Mužstvo si za ohromnou bojovnost ten úspěch zasloužilo, šlo stále odhodlaně do útoku," řekl asistent trenéra Slavie Ondřej Weissmann.

Sparta napodobila městského rivala a nasadila do hry nejen čtyři útoky, ale poprvé i sedm obránců, neboť naskočil i uzdravený Kuboš. Obě mužstva začala se zjevnou snahou neudělat chybu, v polovině první části ale přišla velká šance.

Po Procházkově přihrávce od mantinelu byl Kratěna sám před Fraňkem, který však stihl dostat puk do bezpečí. Osamocený Bartečko pak zase akci překombinoval, na druhé straně Bříza likvidoval bekhendovou střelu Dlouhého.

Slávisty do vedení dostala šikovná Klepišova teč pod beton brankáře po Novákově střele, soupeři nabízela možnost vyrovnání hned vzápětí přesilovka za Ivanův faul. Chabadův nedovolený zákrok početní výhodu Sparty zkrátil, přesto se skóre dostalo do nerozhodné podoby a to v oslabení mužstva z Holešovic po hodně kuriózním gólu. Procházka z červené čáry vypálil a vzduchem plachtící puk zastihl Fraňka nepřipraveného.

.:HVĚZDA UTKÁNÍ
Jakub Klepiš: Mladý slávistický útočník nejprve šikovnou tečí dostal domácí do vedení a pět minut před koncem dal pojišťovací gól na 4:2.

Sparta byla na koni, zvláště když uměla i rychle potrestat Pojkarův faul. Od Kratěny směřoval kotouč v přesilovce přes Chabadu až k Brošovi, který snadno zasunul puk branky. Hned při dalším střídání Marek z dorážky minul odkrytou část Fraňkovy svatyně a Slavii pomohlo z útlumu až přeházení útoků. Mezitím Marek mohl zvýraznit sparťanské vedení, Franěk ale bravurním zásahem proti němu odčinil svou chybu z druhé třetiny.

Domácí šli důrazněji do osobních soubojů a deset minut před koncem se jim nabídla velká šance při Beránkově brejku v oslabení, který zastavil až Šrekův faul. S blížícím se koncem rostla nervozita na ledě i v zaplněném hledišti, slávistické srovnání přišlo v přesilovce čtyři na tři, kdy Beránek po vyhraném vhazování našel Kadlece, jenž přiťukl Novákovi a ten se trefil přesně k tyčce.

O minutu a osm vteřin později se slávistům povedlo dovršit obrat skóre, Antošova střela před branku se od brusle bránícího Šreka odrazila za Břízova záda. Zoufalá Sparta otevřela obranu a inkasovala počtvrté, když Beránkovu přihrávku zužitkoval mladíček Klepiš a slávisté si to už pohlídali.

"Až v závěru nás Slavia přehrála, moc jí pomohlo srovnání v přesilovce. Potom jsme neuměli zklidnit hru a nakonec doplatili na neproměněné šance," tvrdil asistent kouče poražených Kamil Konečný.

Slavia - Sparta 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Klepiš (J. Novák, Beránek), 52. J. Novák (Kadlec, Beránek), 53. Antoš, 55. Klepiš (Beránek) - 28. L. Procházka (Špilár), 32. Broš (Chabada, Výtisk). Rozhodčí: Husička, Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4399.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Graňák, Kadlec, D. Pojkar, Kolařík, Kučera, od 35. navíc Houdek - D. Hruška, Beránek, Sup - Klepiš, P. Martinec, Antoš - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan (35. Červenka), Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Sparta Praha: Bříza - L. Procházka, Řezníček, Výtisk, Šrek, Jan Hanzlík, Sloboda, Kuboš - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, Broš, Bartečko - Ujčík, Šimíček, Špilár - Vrbata, Šindel, Dragoun. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Stav série: 3:3. Další zápas: 28. března v Praze-Holešovicích.