Zlín vyrovnal finálovou sérii, znovu se prodlužovalo

ZLÍN

Prodloužení letos neodmyslitelně patří k hokejovým duelům Zlína a Slavie. V základní části se prodlužovalo ve všech čtyřech vzájemných utkáních a finálová střetnutí na tuto 'tradici' navázala. Ve středu se v nastaveném čase radovala Slavia, ve druhém souboji o tuzemský hokejový trůn ale vydřel vítězství 3:2 domácí Zlín.

Zlín zvítězil ve druhém finále a srovnal stav série na 1:1.

Slávistické obraně chyběl nemocný Kučera, přesto hosté neupustili od zodpovědné hry dozadu a lepším bruslením se dostávali do šancí. Beránkovi však v přečíslení sjel puk z hole a Graňákovu střelu od modré zachytil Murín.

Také hráče Zlína hnalo znovu vyprodané hlediště do útoku, ale Veselý únik nepřesně zakončil a Barinka se neprosadil z úhlu. K vedení Zlínu pomohl Kuntošův faul. Domácím stačila minuta přesilovky, aby Blaťák přesně vypálil.

Slavie ale také využila hned úvodní početní výhodu, dvě vteřiny před návratem potrestaného Vlacha před brankou clonící Kopecký tečoval Novákovu střelu od modré. Nerozhodný stav trval jen 40 vteřin, než Ivan ve středním pásmu obral o puk J. Dlouhého, sám se řítil na Murína a dokázal padajícího brankáře prostřelit.

Zlínskou sebedůvěrou dva obdržené góly v závěru úvodního dějství otřásly, po přestávce šel do branky teprve potřetí v play-off Altrichter a neměl moc práce, neboť slávisté se jen soustředili na pozornou defenzivní práci, odváželi puky do bezpečí středního pásma a hlavně je držel klidně chytající Franěk. Mokrejšovu střelu zastavil betonem, Kapusta mu trefil pouze lapačku a neuspěl proti němu v oslabení ani Leška, hrající jubilejní 500. zápas v extralize.

Rozhodla chyba

Domácí zkoušeli natlačit se před branku, ale do prostoru před Fraňka je důrazní obránci soupeře příliš nepouštěli. Zlínu nevycházel ani pokus o zrychlení hry krátkými přihrávkami, s ubíhajícím časem rostla nervozita na zlínské straně, což dokumentoval Balaštíkův zbytečný faul na Fraňka. Slávisté se ubránili 39 sekund ve třech, ustáli i Noskův průnik až před branku, naopak možnost zvýraznění náskoku promarnil kapitán Beránek.

Necelých deset minut před koncem však Čech, který zasáhnul do hry až od třetí třetiny, překvapil střelou po ledě Fraňka a bylo srovnáno. Zlín ožil, Barinka dokonce mohl odvrátit prodloužení, jenže slávistický gólman už byl pozorný. Slovenský útočník se nakonec stal hrdinou prodloužení. Pokus o blafák po Kadlecově chybné rozehrávce mu sice nevyšel, ale při další sólu už přetlačil bránícího Graňáka a v pádu stačil prostrčit puk za Fraňkova záda.

"Obě mužstva staví na disciplinované obraně. Zlín měl však ve finiši víc vůle, my můžeme litovat promarněných šancí," řekl slávistický asistent Ondřej Weissmann. "Znovu rozhodla chyba v nastavení, aktivnější hrou v závěru jsme šli úspěchu naproti," dodal kouč domácích Ernest Bokroš.

Vyrovnaná série, která se hraje na čtyři vítězná utkání, pokračuje po dvou dnech odpočinku v neděli v pražské Sazka Areně.

Zlín - Slavia Praha 3:2P
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 - 1:0. Branky a nahrávky: 15. Blaťák (Hamrlík), 51. Martin Čech I (Barinka), 65. Barinka - 18. M. Kopecký (J. Novák), 19. Ivan. Rozhodčí: Bolina, Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Zlín: Murín (21. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, J. Dlouhý, D. Nosek, Zubíček, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Kapusta (47. Martin Čech I) - Okál, Vlach, Záhorovský - E. Weissmann, Mokrejš, Jenáček. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, D. Pojkar, J. Novák, Kolařík, Kuntoš, Graňák, Houdek - Klepiš, Beránek, Sup - D. Hruška, P. Martinec, Antoš - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan, Krátoška, Tomica - od 50. navíc Červenka. Trenéři: Růžička, O. Weissmann, Kalous.
Stav série: 1:1. Další zápas: 4. dubna v Praze
První utkání: Zlín - Slavia 2:3P