Rubriky:

Tipsport extraliga

Altrichter chce zase čelit slávistům

2. dubna 2004 20:58 - PRAHA

Nečekanou oporou Zlína při cestě za prvním vítězstvím ve finále se stal 31letý brankář Martin Altrichter, který od druhé třetiny čtvrtečního duelu zastoupil Igora Murína. "V kabině o přestávce říkal, že ho nastřelený prst bolí, tak jsem se raději hned začal rozcvičovat, abych byl připraven nastoupit," líčil.

Na led šel za stavu 1:2, podal však výborný výkon a stejně jako při svém posledním vystoupení ve čtvrtfinále proti Třinci neinkasoval. Tehdy však Zlín duel prohrál po nájezdech, tentokrát rozhodl po 4 minutách a 16 vteřinách Barinkovým gólem.

"Nebylo lehké naskočit do rozjetého finále a jsem rád, že se mi to povedlo," ulevil si Altrichter, jenž za největší šanci soupeře označil Beránkovo přestřelení v polovině třetí části. "Byl sám před brankou, naštěstí moc dlouho míchal pukem."

Při vítězné trefě v prodloužení si oddechl. "Nevím, co by se mnou slávisté v penaltách udělali. Už jsem si v hlavě promítal různé varianty, jak kdo najíždí, ale z drzosti Klepiše jsem měl obavy," přiznal Altrichter, který v minulosti ve Slavii působil a zažil s ní mj. postup do extraligy před deseti lety.

Snad nebude v hale ticho

Murínovi páteční rentgen prokázal zhmožděný prsteníček pravé ruky, takže slovenský brankář dostal na prst speciální dlahu, ale má být připraven. "Rád bych nastoupil i v Praze a chytal, ale záleží na trenérovi, zda mi dá šanci. Murína určil v play-off jako jedničku," tvrdil Altrichter.

Pokračování finále v Sazka Areně je podle něj otevřenou záležitostí. "Šance vidím padesát na padesát, rozhodne, kdo dá do hry víc srdce a komu bude přát štěstí," soudil.

"Doufám, že z haly nebudeme vyvalení a budeme hrát hokej, místo abychom se koukali po ní. Mám jen strach, aby nebyla moc chladná atmosféra, když jsem slyšel, jak se obyčejní fandové nemohli dostat k lístkům," říkal strážce zlínské svatyně.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..