Zlín má po vítězství v Praze blíž k titulu

Dělovka obránce Hamrlíka v přesilovce rozhodla o vítězství Zlína na pražském ledě ve třetím utkání finálové série, celek Hamé je tak o krok blíže extraligovému prvenství než obhájce titulu Slavie.

Útočník Zlína Leška zkouší vyzrát na brankáře Slavie Fraňka.

"Zápas byl hodně opatrný, góly přišly až v závěrečné části, naštěstí jsme po rychlém srovnání domácích dali jeden navrch," konstatoval po utkání kouč vítězů Ernest Bokroš.

Na slávistické marodce zůstal obránce Kučera, ve zlínské brance dostal přednost hrdina minulého zápasu Altrichter. Na neznámé prostředí Sazka Areny si obě mužstva chvíli zvykala, ostražitě hlídala odrazy puku od mantinelu a moc se nepouštěla do útočení. Hosté poprvé zahrozili v přesilovce za Graňákův faul. Po Hamrlíkově střele od modré se k dorážce dostali Balaštík a po něm Leška, ale Franěk byl vždy na místě.

Na druhé straně Klepišův průnik zastavil zlínský gólman, kterého nepřekvapil ani pohotově střílející Kladec, k němuž se puk odrazil po souboji u hrazení. Obrany dominovaly, Slavia se ale důraznější hrou dostávala častěji před Altrichtra, jenž v přesilovce domácích stihl pokrýt puk před Beránkem a těsně před druhou přestávkou ramenem vyrážel Hruškovu střelu. Předtím mohl skórovat Zlín, Balaštík byl rychle u vyraženého puku, ale pálil jen Fraňkovi do hrudi.

Opatrný zápas spěl do prodloužení, ve 49. minutě ale Vlach tečoval Zubíčkovu střelu od modré a Zlín měl najednou blíž k vítězství. Radost hostí vydržela jen 132 vteřin, slávisté ve snaze vyrovnat sršeli útočnou aktivitou a po Hruškově střele z otočky, kterou Altrichter s obtížemi vyrážel, se k puku dostal Beránek a snadno trefil odkrytou branku.

Jenže o chvíli domácí obránce Kuntoš udělal hloupý faul a Zlínu se 5,5 minuty před koncem poprvé v zápase povedla přesilovková kombinace. Slavia už neměla čas ani dost sil na dotažení, nepomohla ji ani pětadvacetivteřinová power-play. "Zlín hodně úporně bránil, obtížně jsme se dostávali před jeho branku a chyběl nám důraz v zakončení," litoval asistent domácího trenéra Jiří Kalous.

Slavia Praha - Hamé Zlín 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. J. Beránek (D. Hruška) - 49. Vlach (Zubíček), 55. M. Hamrlík (Balaštík). Rozhodčí: Homola, Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 13.000. Stav série: 1:2.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák - Klepiš, J. Beránek, Antoš - D. Hruška, P. Martinec, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Ivan, Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, O. Weissmann, Kalous.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Vosátko, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - M. Okál, Vlach, Záhorovský - Barinka, M. Hlinka, Kapusta - E. Weissmann, Mokrejš, Jenáček. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.