Zlín i podruhé dobyl Sazka Arenu

Pražská Sazka Arena hokejistům Zlína svědčí. Na nedělní vítězství navázali i v pondělí, Slavii zdolali ve čtvrtém utkání finále play-off 1:0 a v nové hale se tak výrazně přiblížili premiérovému titulu. Rozhodnout mohou již ve čtvrtek v domácím prostředí, kam se série vrací za stavu 3:1 pro Zlín.

Vedle nemocného Kučery nemohli Pražané poslat do hry ani Martince, jenž si obnovil zranění kolena. Lepší herní rytmus se pokusili nastolit střídáním tří útoků a v úvodní desetiminutovce Vondrka hned dvakrát pálil do tyčky. Také vyhlášený střelec Novák opakovaně ohrozil Altrichtrovu svatyni, jinak bylo na hráčích mistra patrné, že se statečně perou s vlastní únavou. Těžce bruslili, obtížně se prosazovali v osobních soubojích, ale ohromně bojovali.

Zápasu znovu dominovaly obrany, Zlín se dopředu netlačil a spíš trpělivě číhal na brejky. Agilní Leška donutil Fraňka k akrobatickému zákroku na brankové čáře. Hlinka pak při úniku v oslabení přestřelil. Slávistické útočné snaze, podpořené i nasazením čtvrté řady, velel kapitán Beránek, který v závěru druhé části po chybné zlínské rozehrávce zůstal úplně volný před Altrichtrem, ale při zakončení mu scházel důraz.

Velké šance nabídly na obou stranách přesilovky, Supovu střelu zblízka ale vyrazil gólman hostí a proti Fraňkovi zase neuspěl Hamrlík bombou od modré ani Balaštík pohotovou dorážkou.

Výpad zakončil Veselý

Na začátku třetí části podnikla elitní zlínská řada bleskový výpad, Veselý vypálil nad branku a puk se bleskově odrazil od plexiskla nad zadním hrazením zpět do hry přímo ke křídlu hostí, které snadno trefil odkrytou část branky. Vyčerpané slávisty to srazilo do kolen a kapitán soupeře Okál mohl pojistit vedení, jenže neprocedil puk mezi Fraňkovy betony.

Čtyři minuty před koncem neuspěl Hruška proti sedícímu Altrichtrovi, Zlín přečkal i vyloučení Barinky a vzorně ubránili i téměř minutovou power-play Slavie.

"Byli jsme aktivnější, ale nedokázali dát gól. Překážkou byla soustředěná obrana Zlína, za níž kraloval Altrichter a nepřálo nám ani štěstí," litoval asistent domácího trenéra Ondřej Weissmann. "Vyrovnaný duel rozhodla šťastná trefa, hru našeho týmu zdobil brankář i vzorně fungující defenzíva," řekl trenér vítězů Ernest Bokroš.

Slavia Praha - Hamé Zlín 0:1
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1. Branka a nahrávka: 43. Veselý (Balaštík). Rozhodčí: Bolina, Venglář - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 13.035. Stav série: 1:3.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Pojkar, Houdek, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Krátoška, Antoš - Ivan, Červenka, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, D. Nosek, Zubíček, Tesařík, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, Vlach, Záhorovský - Barinka, M. Hlinka, Kapusta - E. Weissmann, Mokrejš, Jenáček. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Stav série: 1:3. Další zápas: 8. dubna ve Zlíně