Rubriky:

Tipsport extraliga

Veterán Vlach má sedmé zlato

8. dubna 2004 21:17 - ZLÍN

Souboj veteránů se v pátém finálovém utkání uskutečnil jen díky tomu, že obránce Slavie František Kučera doléčil nachlazení. Naskočil do sestavy a hosté věřili, že posel vítězství se vrátil. Kučera totiž vynechal všechny tři zápasy, v nichž uspěl Zlín. Hamé však dotáhlo do konce cestu za titulem, který byl pro útočníka Rostislava Vlacha už sedmým v domácí soutěži.

Kučera rozděloval puky, zklidnil rozehrávku a byl platný rovněž v defenzívě. V 8. minutě zblokoval vysoko nad střelecký pokus Lešky v početní převaze Hamé.

"Nemoc byla pryč, cítili jsem se v pořádku. Splnili jsme cíl a nepustili soupeře do vedení, ovšem to bylo tak asi všechno," smutně si posteskl před dekorováním stříbrnými medailemi Kučera.

Vlach jako jeden z mála hráčů Zlína dokázal přelstít slavistického kapitána Beránka při vhazováních, možná i proto dostával poměrně dost prostoru i při situacích, kdy nebyl na ledě stejný počet hokejistů. Totéž platilo o Kučerovi, jenž využil každé šance k podpoře slavistického útoku.

To občas v předešlých zápasech Pražanům scházelo. "Co je to teď ale platné. Vzhledem k sezóně je i stříbro cenné, historie však zná jen vítěze," řekl bek.

SOUBOJ HVĚZD
Rostislav Vlach        HRÁČ František Kučera
0+1        BODY 0+0
1 PLUS/MINUS 0
2     TRESTY 0

Centr zlínské druhé formace se v polovině utkání ohnal se po Tomicovi, za což inkasoval dvouminutový trest, ale měl štěstí, že sudí Šindler zaregistroval i faul protihráče. "Možná jsme se zdáli nervózní, ale pořád jsme věřili, že to otočíme," vykládal Vlach.

Ani jeden ze zkušených hráčů u vstřelených ani inkasovaných gólů nebyl, ovšem zlínský borec v závěru při náporu Slavie zablokoval dorážku Beránka a pár vteřin před koncem ještě vybídl ke zpečetění skóre Balaštíka, i když sám mohl pohodlně vypálit do prázdné klece.

"To už bylo jedno. Prožívali jsem pocit ohromného štěstí a je jedno, jestli získáte titul poprvé nebo poosmé," uvedl Vlach, který čtyřikrát bral zlato se Vsetínem, dvakrát s Jihlavou, teď ve Zlíně a dokonce triumfoval i na Slovensku ve Zvolenu.

bir, kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..