Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice povede trenér Výborný

15. dubna 2004 17:07 - PARDUBICE

Pardubický hokejový klub definitivně potvrdil roční angažmá trenéra Františka Výborného. Kouče, který v minulé sezóně vedl Litvínov a před čtyřmi roky získal mistrovský titul se Spartou, na střídačce doplní bývalý reprezentant Jiří Šejba, jenž dosud působil u mládeže.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Nová dvojice nastupuje na místo dua Miloš Říha, Jiří Seidl, které nedokázalo převést Východočechy úskalími extraligového čtvrtfinále. "Hledali jsme úspěšného kouče a takových u nás není mnoho," vysvětloval pardubickou volbu prezident klubu Ondřej Heřman.

Šejba vyčkával

Výborného Pardubice oslovily minulý týden a jednání o angažmá byla velice rychlá. "Byl jsem v kontaktu ještě s jinými kluby, ale jakmile přišla tato nabídka, okamžitě jsem ji vzal. Pardubice jsou dnes něco jako Sparta ve fotbale," tvrdil Výborný.

Jeho asistenta Šejbu klub vyzval k působení u prvního mužstva ještě dříve, ale pardubický odchovanec vyčkával, kdo bude přijat na místo hlavního kouče. "Když jsem se dozvěděl, že je to Výborný, nebylo co řešit," tvrdil mistr světa z roku 1985.

Zkušení beci ze Znojma

Po nevydařeném vystoupení v play-off se v kádru daly očekávat změny a první už přišly. Do mužstva přichází dvojice znojemských beků Jan Snopek, David Havíř. "Takové typy hráčů jsme potřebovali," tvrdil generální manažer Zbyněk Kusý. Ze Žiliny se má navíc vrátit obránce Andrej Novotný, z Karlových Varů útočník Michal Tvrdík a z Litvínova Tomáš Rolínek.

Smlouvu v Pardubicích má i David Pospíšil, který hostoval v ruském Petrohradu. "Zda se vrátí, záleží na nových trenérech," doplnil Kusý. Do Liberce odchází bek Miroslav Duben, jenž se nedohodl na nové smlouvě. "Jeho agent měl nesmyslné finanční požadavky," uvedl manažer. Na sever Čech putuje také Stanislav Procházka a do Vsetína se vrací Patrik Luža. Další pohyb v týmu se ale v dohledné době ještě dá očekávat.

Snížení platů některým hvězdám

Vedení také navrhlo šestici klíčových hokejistů pro následující ročník snížení platu. "Dva už to akceptovali, protože za neúspěch cítí odpovědnost, ostatní ještě mají čas na rozmyšlenou," vyhnul se konkrétním jménům Kusý. Výborný by byl ovšem rád, kdyby většina kádru, který působil v Pardubicích v minulé sezóně, zůstala. "Zrušit některé vazby by nebylo dobré," myslí si nový kouč, který by přesto uvítal posílení týmu o jednoho kvalitního hráče na každém postu.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..