Rubriky:

Tipsport extraliga

Vary povede trenér Pazourek

16. dubna 2004 17:07 - KARLOVY VARY

Hokejisty extraligových Karlových Varů povede v příští sezóně kouč Pavel Pazourek. Bývalý znojemský trenér nahradí na střídačce Richarda Fardu, kterému vedení nenabídlo novou smlouvu. Západočeši také představili novou posilu, kterou se stal útočník Milan Procházka přicházející také ze Znojma.

 

ČTK/Luboš Pavlíček

Západočeši se s novým trenérem, který bude spolupracovat s asistentem Radimem Rulíkem, dohodli na podmínkách roční smlouvy s následnou opcí. Kontrakt by měly obě strany podepsat v pondělí.

Karlovarský generální manažer Miroslav Vaněk si od Pazourka hodně slibuje i s ohledem na to, že Karlovy Vary i Znojmo patří mezi menší celky se skromnějším rozpočtem oproti velkoklubům. "Vyzná se v tlačenici a podmínky u nás by mu mohly vyhovovat," přál si.

Prohřešek by měl být vyřešen

Pazourkovým cílem by mělo být dovést tým poprvé v extraligové historii do play-off. Padesátiletý trenér však má v současnosti v nejvyšší soutěži zastavenou činnosti. Ředitel extraligy Stanislav Šulc mu již v březnu zakázal působení u týmu v jakékoliv funkci za nerespektování jeho dřívějšího rozhodnutí. Pazourek, potažmo Znojmo, totiž odmítl zaplatit pokutu za údajné vulgární urážky rozhodčího.

Tento Pazourkův prohřešek by měl být podle Vaňka v nejbližších dnech vyřešen. "Pan Pazourek mi řekl, že se dohodl se šéfem znojemského klubu panem Vlasákem a vše urovnají. Na jeho působení u nás to tedy nebude mít žádný vliv," tvrdil karlovarský generální manažer, který jednal i s dalšími adepty na trenérský post. Za největšího kandidáta byl považován Miloš Říha, jenž se momentálně rozmýšlí nad nabídkami Litvínova a bratislavského Slovanu.

Chtěl být na střídačce

Pazourek se sice koncem března dohodl ve Znojmě, že bude působit v klubu v manažerské pozici, ale nakonec si vše rozmyslel. "Cítím se stále více trenérem. Proto mě možnost trénovat Karlovy Vary a být na střídačce lákala," uvedl Pazourek.

Přesto nad nabídkou západočeského klubu dlouho váhal. "Ne kvůli hokejové stránce. Vary mají výborné mužstvo, ale spíše kvůli soukromému životu. Do Znojma jsem to měl z Brna kousek, ale do Karlových Varů je to o dost dál," vysvětlil. Ani nejmenší problém nebyl s osobou asistenta Radima Rulíka, jenž u týmu i po Fardově odchodu zůstal. "Známe se sice hlavně jen jako soupeři, ale na spolupráci s ním se těším," dodal Pazourek.

Nová posila

Karlovy Vary také představily další posilu. Po útočníkovi Michalu Dvořákovi a brankáři Lukáši Mensatorovi, který se vrací ze zámoří, se týmu upsal na tři roky Milan Procházka. "Jedná se o tvrdého a důrazného útočníka, který bude pro náš tým přínosem," uvedl Vaněk na adresu hráče s reprezentačními zkušenostmi.

Procházka působil ve Znojmě od sezóny 1997/98 a pomáhal tak Orlům i k postupu do nejvyšší soutěže. "Ve Znojmě odehrál tři perfektní sezóny. V poslední se mu již tolik i kvůli zranění nedařilo. Věříme ale, že mu změna prostředí prospěje," dodal Vaněk.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..