Rubriky:

Tipsport extraliga

V Liberci bylo dobře, ale jdu za lepším, říká Korhoň

8. června 2004 20:15 - LIBEREC

Nečekanou, ale o to vítanější novinku se o uplynulém víkendu dozvěděl útočník extraligového Liberce Lubomír Korhoň - ze severu Čech se stěhuje do týmu Pardubic. "Kdo by takovou nabídku odmítl? V Liberci jsem měl ještě smlouvu, ale nakonec jsem se už v pondělí hlásil na tréninku v Pardubicích," říká Korhoň v rozhovoru pro Právo.

 

ČTK/Alexandra Mlejnková

Jak se zrodil váš nečekaný přestup v rámci hokejové extraligy z Liberce do Pardubic?
Během víkendu se na něm dohodli zástupci obou klubů. Poté záleželo už jen na mém rozhodnutí, jestli s tím souhlasím. Kdo by takovou nabídku odmítl? V Liberci jsem měl ještě smlouvu, ale nakonec to dopadlo tak, že už v pondělí jsem se poprvé hlásil na tréninku pardubického mužstva.

Můžete se odhlédnout za svým ročním libereckým působením?
Nebylo to ideální, jak bych si představoval. Sám jsem od toho čekal více, ať už šlo o kolektivní výsledky, či individuální statistiky. Vstřelil jsem dvanáct gólů, stejně jako Kašpařík, který nyní odešel do Sparty, a Plodek.

V průběhu sezóny jsme si museli zvykat na změnu trenéra i další aspekty. Klubové zázemí fungovalo na úrovni a nemám si na co stěžovat. Každá zkušenost je dobrá a právě skončeného angažmá v Liberci rozhodně nelituji. Za pár dní si sem zajedu pro věci.

V minulém týdnu jste se severočeským týmem ještě absolvoval kondiční soustředění ve Vysokých Tatrách. Jak se vám zamlouvalo?
Byla to pořádná makačka, dostali jsme tvrdě zabrat. Možná až moc, ale třeba se mi to teď bude v novém působišti hodit.

Jaké jsou vaše první dojmy z Pardubic?
Vím, že mě tam čeká obrovská hráčská konkurence, v níž nebude snadné se prosadit do základní sestavy. Nejdu ale úplně do neznáma. S útočníky Tvrdíkem a Rolínkem se znám už ze společného působení právě v Liberci. A lídr mužstva Dopita bydlí stejně jako já v Olomouci, takže si určitě porozumíme nejen po hokejové stránce.

Nový pardubický trenér Výborný mě trénoval před třemi lety v Havířově, kde se mi pod jeho vedením střelecky dařilo. Už v pondělí jsme spolu lehce mluvili a doufám, že naše spolupráce bude znovu klapat.

Co tedy od změny dresu nejvíc očekáváte?
Nechci se v ničem dotknout Liberce, ale myslím si, že odcházím za lepším. Pardubice mají ty nejvyšší cíle a netají se tím, že po letošním neúspěchu chtějí dosáhnout na mistrovský titul. Bojovat o medaile, to je velká výzva pro každého hokejistu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..