Bolavá záda Jordana nezastavila

Navzdory bolavým zádům se Michael Jordan objevil v sestavě Washingtonu ve středečním zápase NBA proti Los Angeles Clippers. Na palubovce strávil legendární basketbalista 24 minut, vstřelil deset bodů a pomohl Wizards k vítězství.

Michael 'Air' Jordan

Jordanovi spoluhráči zahráli proti jednomu z nejslabších celků soutěže výtečně a 'Air' tak nemusel příliš často do hry. Jerry Stackhouse a Larry Hughes si připsali po dvaceti bodech, Washington zvítězil jednoznačně 99:80.

"Chtěl jsem dnes hrát. Mám před sebou už jen 23 zápasů, chci být v každém z nich na palubovce," prohlásil Jordan, který po konci ročníku definitivně opustí scénu.

"Pokud chce Michael hrát, bude hrát. V mé sestavě má jistou pozici," ujistil kouč Doug Collins. "Před utkáním hovořil s doktorem. Ten mu řekl: 'Je tu velká pravděpodobnost, že se bolest během duelu obnoví'. A Michael mu odvětil: 'Je to smrtelné? Ne? Tak nastoupím'," dodal se smíchem trenér.

Bryant má rekord

V Los Angeles porazili tamní Lakers Indianu těsně 97:95. Domácí střelec Kobe Bryant zůstal v utkání za svým střeleckým průměrem (30,8 bodu na zápas), když nastřílel jen dvacet bodů, ale pokořil hranici 10 000 bodů. Stal se tak vůbec nejmladším hráčem v historii NBA, kterému se to povedlo. Bryantovi je 24 let a 193 dnů, dosavadním držitelem rekordu byl jiný hráč Lakers Bob McAdoo. Tomu bylo 25 let a 148 dnů.

"Je to skvělý pocit," radoval se Bryant. "Kobe je výborný hráč, už nyní má nakročeno do Síně slávy. Jednou bude jeho dres viset pod střechou haly vedle dalších slavných hráčů Lakers. Jsem rád, že s ním mohu nastupovat v jednom týmu," vysekl spoluhráči poklonu Shaquille O'Neal.

O'Neal v utkání nastřílel 26 bodů a přidal jedenáct doskoků. Hrdinou utkání se však stal Robert Horry, který v dramatickém závěru trefil vítězný koš. Lakers vyhráli již posedmé z posledních osmi utkání a vylepšili si letošní statistiky na 33 vítězství a 26 porážek.

King Webber lepší Garnetta

Drama se odehrálo v Sacramentu, kde zápas s Minnesotou dospěl do prodloužení. Ze souboje dvou skvělých rozehrávačů Kevina Garnetta a domácího Chrise Webbera vyšel o něco lépe hráč Sacramenta, jehož pět bodů v nastaveném čase pomohlo Kings dostat se do trháku. Troy Hudson pak těsně před koncem trojkou už jen zmírnil porážku Minnesoty na 95:96.

Orlandu překonal již poosmé v sezóně čtyřicetibodovou hranici Tracy McGrady. Do koše Milwaukee přidal ještě o osm více a dovedl Magic k vítězství 111:99.

Šílenství okolo Jao Minga

Doslova šílenství vyvolal přílet Jao Minga s basketbalisty Houstonu do Toronta. Do tamní haly směřoval proud čínských fanoušků a obrovitého pivota obklopilo 50 novinářů z asijských televizních stanic, rozhlasů a deníků.

Jao Minga zpočátku svazovala před mnoha krajany nervozita a z prvních šesti střel pět pokazil. V poslední čtvrtině ale dal 13 bodů ze svých 21 a pomohl Houstonu k vítězství 97:95. "Musím poděkovat spoluhráčům za důvěru. První poločas jsem hrál špatně, ale oni mi pořád přihrávali. S jejich důvěrou rostla moje jistota," řekl čínský nováček v NBA.

2. San Antonio411869,5
3. Minnesota402363,5