Rubriky:

Tipsport extraliga

Čechmánek řeší problém Vsetína

14. září 2004 10:19 - VSETÍN

Operace kolena gólmana Biegla se jevila jako nejvážnější problém hokejového Vsetína před startem extraligy. Nakonec ale Valachům nahrává očekávaná výluka zámořské NHL, takže se trenéři Zdislav Tabara a Jan Neliba budou moci spolehnout na zkušenosti Romana Čechmánka z Los Angeles.

 

archiv

Právě on by se měl postavit do branky už při páteční premiéře Vsetína v novém ročníku extraligy.

"Tohle nám celou situaci skvěle vyřeší. Bieglovi koleno otékalo delší dobu a na turnaji v Trenčíně se to zkomplikovalo. Operace byla nevyhnutelná," uvedl trenér Zdislav Tabara a dodal, že díky Čechmánkovi, který má v klubu plnit roli hrajícího sportovního manažera, nemuseli narychlo shánět dalšího gólmana.

Silnější než loni

V přípravě se Vsetín zaměřil převážně na hledání optimální sestavy a nebyla to lehká práce, protože kádr se výrazně obměnil. Štraub s Lužou odešli do Českých Budějovic, Polák je v Karlových Varech, Hudec se vrátil na Slovensko a v týmu nejsou ani Sedlák, Ambruz či Valko.

"Podle našich odhadů jsme silnější než loni, ale hráče získávali i naši konkurenti, takže se opravdu všechno projeví až v pátek," poznamenal Tabara. Při vybírání posil Vsetín evidentně sázel hlavně na zkušenost, přišli třeba Brabenec ze švédské Lulea, Vlach ze Zlína a Zadina z Třince.

Vedle Čechmánka Klesla a Radivojevič

Z hráčů NHL se vsetínští fanoušci těší na zmíněného gólmana Čechmánka a rovněž na obránce Columbusu Rostislava Kleslu či slovenského útočníka Philadelphie Branka Radivojeviče.

"Neriskovali jsme a do každé řady získali jen po jednom hráči. Jestliže pak NHL začne, nebude to tak citelný zásah do mužstva," řekl Tabara, který si nestaví nijak přehnané cíle. To se ve Vsetíně v posledních sezónách nenosí.

"Příprava se povedla. Chtěli bychom do play-off, ale to asi všichni. Až se soutěž rozjede, pozná se, kdo na co má," odtušil.

Igor Bruzl, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..