Rubriky:

Tipsport extraliga

Lašák: Pardubice? V tak kvalitním týmu jsem ještě nehrál

16. září 2004 18:54 - LITVÍNOV/PARDUBICE

Neúspěch ve čtvrtfinále Světového poháru, v němž Kanaďané vyprovodili slovenské hokejisty debaklem 5:0, už hodil gólman Ján Lašák za hlavu. "Na rozebírání neúspěchu není čas. Teď se už soustředím na nadcházející povinnosti v klubu," říká strážce branky Pardubic v rozhovoru pro Právo.

Po startu za slovenskou hokejovou reprezentaci na Světovém poháru v zámoří jste se v úterý objevil v pardubické brance při přípravném duelu v Litvínově. Jak se vám chytalo ve vítězné generálce na extraligu?
V Americe jsme s národním týmem bohužel neobstáli, ale na rozebírání neúspěchu není čas. Teď se už soustředím na nadcházející povinnosti v klubu. Jsem rád, že jsem po třítýdenní pauze zase okusil české hokejové prostředí, které se pro mě nyní stává domovským působištěm. Na extraligu se moc těším.

Do Pardubic jste přišel během letní přestávky z ruského Petrohradu. Jaké jsou vaše dosavadní dojmy?
Přiznám se, že nikdy jsem ještě nehrál v tak kvalitním klubovém mužstvu jako jsou Pardubice. Vedení si klade vysoké cíle, což odpovídá tomu, že tady pracují dobří trenéři Výborný a Šejba a vytvořila se výborná parta. Jsem nadšený, že kolem mužstva všechno funguje.

Jak vnímáte svou pozici týmové brankářské jedničky?
Mým úkolem je podávat stoprocentní výkony a s tím jsem do Pardubic také přicházel. Nějaké zvýšené tlaky si nesmím připouštět. Když náhodou nebudu na svém místě, tak šanci dostane druhý gólman. To je běžný hokejový koloběh.

Jak vycházíte s Jaroslavem Kamešem, který by vám měl dělat dvojku?
Jarda je super člověk a navíc toho má hodně odchytáno. Konzultujeme spolu spoustu brankářských věcí. Jeho přítomnost v týmu mě nutí pořád na sobě pracovat a odstraňovat chyby.

Co očekáváte od české extraligy?
Na její sportovní úroveň jsem hodně zvědavý. Těžko porovnávat přednosti jednotlivých týmů. To ukáže až samotný průběh soutěže. Hodně jsem slyšel o pardubických příznivcích, kteří patří k nejlepším v republice. Věřím, že každý domácí zápas bude pro mě i pro ně zážitkem. A diváci na jiných stadiónech? Během přípravy jsem se s nějakou negativní reakcí z jejich strany a vulgarismy nesetkal. Kéž by kultivované prostředí provázelo celý ročník.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..