Vítkovice po dvou letech vyhrály v Plzni

Po dvou letech dokázali hokejisté Vítkovic vyhrát v úvodním kole extraligy na plzeňském ledě, když velikou oporou jim byl brankář Prusek, jedna ze tří zámořských posil hostí. Domácí měli v sestavě také tři hokejisty z NHL, ale patřila jim jen úvodní pětiminutovka, při Trnkově vyloučení ale inkasovali.

Turkovi stačilo k využití šestnáct vteřin přesilovky a Plzeň do tempa nedostalo ani Šafferovo vyrovnání, protože za půl minuty znovu inkasovalo po chybě v obraně.

Hosté v první dvacetiminutovce byli důraznější a působili hokejovějším dojmem, jenže ve 25. minutě překvapil Dubu pohotovu střelou Varaďa. Vítkovice pak několikrát podržel brankář Prusek, při Nedomově tyčce měl potřebné štěstí.

Na druhé straně byli blízko gólu Turek s Moravcem, hosté pozorným bráněním vedli zápas do vítězného konce a Padělkova bomba pět minut před koncem byla tou správnou tečkou.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Bylo to na úvod sezóny výborné utkání. My jsme neproměnili nabídnuté šance a nedostali se do kontaktu se soupeřem, který stále vedl. Ale myslím si, že všichni mí svěřenci podali velmi dobrý výkon, a pokud v budoucnu proměníme alespoň 50procent nabídnutých brankových šancí, budeme bodovat."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Byl to těžký začátek, ale domácí to měli přece jenom těžší než my. My jsme napadali, dali důležitý první gól a hráli zezadu. Čekali jsme na chyby, ty přišly, my je využili. Odehráli jsme velmi dobré utkání."

Plzeň - Vítkovice 1:4
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: 9. Šaffer (Jindřich) - 6. Turek (D. Moravec, Burger), 10. Burger (Turek), 25. Varaďa (J. Štefanka), 55. I. Padělek (Šimíček, D. Seman). Rozhodčí: Bolina - Blümel, Pouzar. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 8200.
Plzeň: Duba - Jindřich, Trnka, Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Špaček - Šaffer, D. Pospíšil, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Michal Straka, Kraft, Martin Straka - Adamský, Kracík, Havelka. Trenéři Přerost a Kučera.
Vítkovice: Prusek - Černošek, Philipp, D. Seman, S. Hudec, Malík, Pavel Kumstát - Turek, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček (10.- 20. Hulva) - Irgl, J. Štefanka, Varaďa. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Jihlava - Litvínov sobota 18.9.
Pozn. Kvůli Světovému poháru bylo 1. kolo přeloženo na 28.9., 2. kolo se odehraje 26.10.