Mistr ze Zlína nestačil v úvodu extraligy na Spartu

Na ledě holešovické T-Mobile Areny se objevila v úvodním extraligovém kole hned sedmička hokejistů z NHL, ale ani jeden svým výkonem nevyčníval. Hokejisté Zlína začali před až ostudně nízkou návštěvou cestu za obhajobou matným výkonem, jejich největší hvězda Čajánek byl takřka neviditelný.

Hokeijsté Zlína prohráli v úvodu extraligy na ledě Sparty 1:3.

Sparťanský kouč Lener postavil do druhého útoku vedle Hlaváče a Nedvěda Kratěnu, jehož střelu si v deváté minutě srazil do vlastní sítě Zubíček.

Aktivnější ale byla první domácí formace. Ton orámoval úvodní přestávku dvěma trefami, na obou měl velký podíl Marek. Zlín promeškal možnost k návratu do zápasu, když v polovině utkání nevyužil dvojnásobnou přesilovku.

Stejnou výhodu měla už v úvodu střetnutí i Sparta, ale Bříza byl bezchybný a o první čisté konto sezóny přišel až při Kováčikově dorážce krátce před koncem.

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Zlín se představil jako sebevědomé mužstvo. Po úspěšné sezoně hráli velice aktivně, hned od začátku forčekovali v hloubi našeho pásma a dostávali se do šancí."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Přestože jsme prohráli, nemohu být při hodnocení mužstva nějak přehnaně kritický. Vytknul bych jen slabou produktivitu, protože střely byly 51:21 v náš prospěch."

Sparta - Zlín 3:1
Třetiny: 2:0, 1:0, 0:1. Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Hlaváč), 19. Ton (Chabada, Marek), 22. Ton (Marek, Chabada) - 59. Kováčik (D. Nosek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 4604.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Řezníček, Richter, Dobroň, Pilař, Melichar, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - Výborný, Broš, Sivek - Kratěna, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Netík, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Zlín: Murín - Vosátko, Blaťák, Tesařík, Galvas, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - M. Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Martin Čech I, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Jihlava - Litvínov sobota 18.9.
Pozn. Kvůli Světovému poháru bylo 1. kolo přeloženo na 28.9., 2. kolo se odehraje 26.10.