Kladno vedení ve Varech neudrželo

KARLOVY VARY

Ani Karlovy Vary, ani Kladno v úvodu extraligy sice ještě neukázali dojednané zámořské posily, přesto nasazení hráčů bylo enormní. Skóre otevřel přesnou ranou do horního rohu domácí branky Kysela, který o pět minut později zužitkoval i perfektní Kasíkovu přihrávku a do hry Karlových Varů se vloudila nervozita.

Až v závěru první části se důrazný bek Hlavačka dobře zorientoval před Orctem a dotlačil puk do sítě, takže domácí ožili a Kladno srážela zbytečná vyloučení.

M. Dvořák se postaral o vyrovnání, další výrazné brankové příležitosti už oboustranně pozorně obrany nepřipustily. Rozhodl až Tomíkův gól z přesilovky, závěr poznamenala rvačka fanoušků v hledišti.

Pavel Pazourek, trenér K. Varů: "Dostali jsme dva laciné góly, ale podařilo se nám stav výborně otočit."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Při dvoubrankovém náskoku už jsme měli bodovat. O výsledku rozhodly lepší přesilovky domácích, naopak nám tato činnost nešla."

Karlovy Vary - Kladno 3:2
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 18. Hlavačka (Hurtaj), 25. M. Dvořák (Bauer), 54. Tomík (Hurtaj) - 8. Kysela (Zajíc), 13. Kysela (Kasík). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3814.
Karlovy Vary: Masalskis - Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, J. Polák, Bauer - Hurtaj, Lipianský, Tomík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Košťál, Míka, Bednařík. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Kladno: Orct - V. Čech, Kasík, Ševc, P. Hořava, Špelda, Zeman - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Michael Frolík, Patera, Martin Procházka - Kysela, Zajíc, Horna - M. Havel, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Jihlava - Litvínov sobota 18.9.
Pozn. Kvůli Světovému poháru bylo 1. kolo přeloženo na 28.9., 2. kolo se odehraje 26.10.