Plzeň potrápila Zlín

ZLÍN

Úřadující mistr ze Zlína si v nedělním duelu s Plzní připsal první body nové sezóny. Slavnostní křest zvonu a vyvěšení dresů pěti hokejových legend předznamenalo zlínskou premiéru na domácím ledě, která měla tempo, důraz i švih.

Po úvodní šanci plzeňského útočníka Adamského, kterou bravurně zneškodnil Murín, se jako první prosadil poslední král ligových střelců Balaštík a Hamé začalo dostávat soupeře pod tlak.

Ve druhé třetině se ale Západočeši zvedli a jen vynikajícímu Murínovi vděčí domácí za to, že udrželi nejtěsnější vedení.

V poslední části zápasu měl více šancí opět Zlín, ale v samotném závěru Plzeň vyrovnala. Z gólu se však radovala pouhých 33 vteřin, po kterých Erat zajistil domácím vítězství. Hostům pak nepomohla ani půlminutová power-play.

Zlín - Plzeň 2:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Branky a nahrávky: 8. Balaštík (Kristek, Leška), 59. M. Erat (Barinka) - 59. Andrašovský (J. Straka, M. Výborný). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5487.
Zlín: Murín - Vosátko, Blaťák, Tesařík, Galvas, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - M. Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Martin Čech I., Ambruz. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Plzeň: Duba - Jindřich, Trnka, Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Špaček - Šaffer, Pospíšil, Matějovský - Havelka, J. Straka, Andrašovský - Michal Straka, Kraft, Martin Straka - Adamský, Kracík, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.