Uram podržel Znojmo

ZNOJMO

Znojmo si může lebedit, že kanonýru Uramovi nevyšlo angažmá ve Spartaku Moskva. Po měsíci se vrátil na jih Moravy a v neděli přispěl v utkání s Karlovými Vary dvěma góly a jednou asistencí k druhému vítězství svého mužstva.

Domácí využili v úvodu přesilovku, dělovkou takřka od modré čáry se trefil Uram. Západočechy inkasovaná branka vyburcovala k vyšší aktivitě. Vokoun neudržel puk po Hlavačkově střele a bylo vyrovnáno.

Do kabin ale odcházeli spokojeněji Znojemští. V závaru před hostující brankou se 23 vteřin před první pauzou zorientoval nejlépe Plášek a zasunul kotouč do sítě.

V prostřední části se obě mužstva zaměřila na defenzívu. V závěru třetiny se však štěstí znovu na domácí usmálo. Nepřesnou rozehrávku karlovarské obrany potrestal s přehledem opět Uram.

V poslední dvacetiminutovce pojistil tříbodový zisk Znojma v početní převaze K. Rachůnek, hostující Tomík už jen korigoval výsledek.

Znojmo - Karlovy Vary 4:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 4. Uram (Vorel), 20. Plášek (Křetinský), 38. Uram, 48. K. Rachůnek (P. Pucher, Uram) - 8. Hlavačka, 54. Tomík (Lipianský, Košťál). Rozhodčí: Nečas - Český, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 4700.
Znojmo: Vokoun - Bičánek, Mojžíš, Toman, Křetinský, Benák, K. Rachůnek, Kvetan - P. Pucher, Vorel, Uram - Plášek, Ludvík, R. Erat - I. Rachůnek, Haman, Ondřej - Beroun, Pardavý, Barus. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.
Karlovy Vary: Masalskis - Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, J. Polák, Bauer - Košťál, Lipianský, Tomík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Pech, Míka, Bednařík. Trenéři: Pazourek, Rulík.