Vítkovice podruhé vítězné

Návrat do zrekonstruované ČEZ Areny ozdobili hokejisté Vítkovic vítězstvím nad Pardubicemi a připsali si druhou výhru, naopak soupeř z Pardubic v novém ročníku ligy ještě nebodoval. Tým, který držel skvělý brankář Prusek, nasměroval ke třem bodům hattrickem útočník Padělek.

Hosté do Ostravy nepřivezli nemocného gólmana Lašáka a jeho zkušený náhradník Kameš brzy inkasoval.

Pardubice zvedly dvě přesilovky a po jejich skončení zužitkoval Koukal tlak ve vyrovnání. Ve druhém dějství už byli jasně nebezpečnější Východočeši.

Prusek však doslova čaroval. Vychytal sóla Hejduka i P. Sýkory, při dorážce Pácala jej na brankovišti zastoupil Moravec. Hosté srovnali až ve třetí třetině, jenže pak je zaskočil Philipp, který objel branku a z bekhendu skóroval.

Zazářila Šimíčkova řada, která byla u čtyř gólů, přesto největší hvězdou utkání byl s 39 úspěšnými zásahy brankář Prusek.

Vítkovice - Pardubice 5:2
Třetiny: 1:1, 1:0, 3:1. Branky a nahrávky: 5. I. Padělek (Šimíček), 21. I. Padělek (Seman), 50. Philipp (Turek, D. Moravec), 57. Hubáček (I. Padělek), 59. I. Padělek (Hubáček) - 14. Koukal (P. Sýkora), 49. P. Sýkora (M. Sýkora). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:4, navíc J. Štefanka 10 min. Bez využití. Diváci: 8097.
Vítkovice: Prusek - Černošek, Philipp, Seman, Hudec, Pavel Kumstát, Malík, Jurečka, Rimmel - Turek, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, Varaďa - Köhler, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Pardubice: Kameš - M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Čáslava, Havíř, Pácal - A. Hemský, Blažek, Lubina - Hejduk, Dopita, Mikeska - P. Sýkora, T. Divíšek, Bulis - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Výborný, Šejba.