Liberečtí nedali Jihlavě šanci

Soustředěná hra, podpořená spolehlivým výkonem brankáře Hniličky, dovedla liberecké hokejisty k zaslouženému vítězství nad Jihlavou. Hosté, v jejichž brance místo hrdiny úvodního extraligového duelu Suchana, který v sobotu vychytal těsnou výhru nad Litvínovem, dostal příležitost exslávistický Hronek, ale zlobili jen v úvodu.

Liberečtí v polovině první třetiny přečkali více než minutové oslabení tří proti pěti a po jeho skončení poprvé střelecky udeřili díky Slovákovi Podkonickému.

V prostředním dějství přidali s chutí hrající Bílí tygři další tři branky. Tomajko se elegantně prosadil z otočky, při hře čtyři na čtyři překonal Hronka Plodek a nedlouho před druhou přestávkou se trefil i obránce J. Moravec.

Jihlavští se v závěrečné části přeci jen radovali z gólu zásluhou Maleny. Čtyřbrankový náskok však záhy vrátil domácím agilní Rataj. Utkání se tak dohrávalo v poklidném tempu.

Liberec - Dukla Jihlava 5:1
Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1. Branky a nahrávky: 10. Podkonický (Jiří Hanzlík), 24. Tomajko (Rataj), 28. Plodek (S. Procházka), 38. J. Moravec (Kotalík, R. Vrbata), 52. Rataj (Čermák) - 47. Malena (Mareš). Rozhodčí: Venglář - Čech, Machálek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 4438.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Jiří Hanzlík, J. Moravec, od 41. min. navíc Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Jihlava: Hronek - Ficenc, Zajac, Punčochář, Malena, Kuchyňa, Buzek, Devečka, Dobrovolný - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Hlouch, Vala, Jantovský - Čachotský, Mareš, P. Altrichter - V. Polák, Marian Havel, Verčík. Trenéři: Fiala, Vlk.