Jágr oslavil návrat do Kladna vítězstvím v Třinci

Jaromír Jágr přinesl Kladnu štěstí. Slavný útočník se při návratu do extraligy zapsal do statistik parádní asistencí a hosté i díky němu v duelu dvou dosud nebodujících mužstev jasně vyhráli na ledě tápajícího Třince. Rozhodli o tom už v první polovině zápasu.

Kladno rychle využilo přesilovku a dál se prosazovalo kombinačním hokejem. Třinec si vytvořil tlak až od 15. min., kdy poprvé v zápase vypálil na Orcta, jenže křečovitě působící domácí mužstvo se v koncovce trápilo.

Kladenští pozorně bránili a po rychlých brejcích dvěma trefami navýšili náskok, navíc Jágr v přesilovce zazvonil na tyčku.

Oceláři obtížně přecházeli střední pásmo a hosté se nerozpakovali puky vyhazovat přes všechny čáry. Taktika jim vycházela, přesto 9 s před koncem druhé třetiny využil početní výhodu Polanský.

Jenže v poslední části Jágr předložil před prázdnou klec puk Martinu Frolíkovi a snaha domácích byla už marná.

Pavel Marek, trenér Třince: "Nedá se říci, že jsme nebojovali, ale schází nám štěstí a hlavně lehkost. Rozbruslili jsme se příliš pozdě."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Hráli jsme bojovně a disciplinovaně, uhlídali střední pásmo a pomohl nám příchod Jágra."

Třinec - Rabat Kladno 1:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1. Branky a nahrávky: 40. Polanský (Bonk) - 5. Martin Procházka (Michael Frolík, Patera), 24. M. Hořava (Klimt), 29. Gardoň (T. Kaberle), 44. Martin Frolík (Jágr, Gardoň). Rozhodčí: Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 4416.
Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Malinský, Houdek, Ďurák (23. F. Štefanka) - Janků, Martynek, J. Hašek - Skořepa, R. Král, Pavelek - Melenovský, Bonk, Peterek - Bordowski, Polanský, Pletka - od 41. min. navíc Kucharczyk. Trenéři: Marek, Mach.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Jelínek, Zeman, Špelda - Jágr, Gardoň, Martin Frolík - Michael Frolík, Patera, Martin Procházka - Bílek, Zajíc, Horna - M. Hořava, Kalla, Klimt. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.