Holešovické drama rozhodl Nedvěd

Sparta přivítala v úterý na svém ledě Vítkovice a úvod utkání zvládla brilantně, jenže pak nechala Ostravany z jasného zápasu udělat drama. Hosté v 52. minutě vyrovnali na 3:3, do prodloužení ale zápas nedospěl. Vítěznou tečku a plný bodový zisk Pražanům zajistil o minutu později Petr Nedvěd.

Kouzlo vítkovického gólmana Pruska vyprchalo už během třinácti minut, kdy inkasoval stejný počet branek jako v úvodních dvou kolech dohromady, a za stavu 0:3 se nechal vystřídat Pincem.

Domácím se dařilo v početní převaze, při níž padly dvě ze tří jejich branek, stejnou zbraní však brzy kontrovaly Vítkovice. Hrál se bezstarostný hokej se spoustou šancí, které nekončily gólem spíše kvůli nepřesnosti střelců než zázračným zákrokům brankářů.

Ve sparťanském dresu hrála prim zámořská formace, ale na Pince recept najít nemohla ona, ani Marek, jenž neproměnil trestné střílení. Za nevyužité šance přišel trest a bylo srovnáno. Z vyhlídky na bod se ale hosté těšili necelou minutu, než si P. Nedvěd konečně poradil s Pincem.

Sparta - Vítkovice 4:3
Třetiny: 3:1, 0:1, 1:1. Branky a nahrávky: 4. Chabada (Marek, D. Výborný), 9. Kratěna (Melichar), 13. D. Výborný (P. Nedvěd), 53. P. Nedvěd (D. Výborný, Melichar) - 14. J. Štefanka (Pavel Kumstát, Malík), 23. J. Štefanka (Varaďa), 52. M. Tomášek (D. Moravec, Philipp). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Unzeitig. Vyloučení: 6:6, navíc S. Hudec, Šimíček (oba Vítkovice) oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3547.
Sparta: Bříza - Pilař, Melichar, Dobroň, Jan Hanzlík, Richter, Schnábel - Kratěna, Netík, Kotrla - Ton, Marek, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Kašpařík, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Vítkovice: Prusek (13. Pinc) - Černošek, Philipp, D. Seman, S. Hudec, Malík, Pavel Kumstát, Rimmel, Jurečka - Turek, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, Varaďa - Köhler, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.