Maratón v Jihlavě zvládla lépe Plzeň

JIHLAVA

Téměř tři hodiny se hrálo úterní utkání na jihlavském Horáckém stadiónu kvůli dvěma výpadkům elektrického proudu. V průměrném utkání dominovala hostující Plzeň, která si všechny body odvezla zcela po zásluze.

Opatrný začátek přinesl pouze vyloučené na obou stranách, šance přišly až s postupem času. S narůstající převahou na ledě se jako první z gólu radovali hosté, když se v 16. min. trefil Mrázek. Domácí končili třetinu v útlumu.

Ve druhé části se hra přece jen trochu vyrovnala, a když hosté své příležitosti promarnili, přišlo z hole jihlavského Padělka na konci 30. min. vyrovnání. Hosté se znovu do vedení dostali o necelé tři minuty později. V době, kdy ležel na ledě zraněný domácí Vala, trefil horní růžek Suchanovy branky plzeňský J. Straka.

Když na začátku 3. třetiny využil na ledě početní převahu J. Straka ke zvýšení náskoku hostů na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Jihlavský Devečka dokázal vrátit Dukle naději, ale zůstalo jen u ní. V závěru pojistil vítězství Plzně po spolupráci s bratrem Michalem Martin Straka.

Petr Fiala, trenér Jihlavy: "Začali jsme se zbytečným respektem, když jsme pak vyrovnali na 1:1 vypadl proud, a po vynucené přestávce jsme na nadějný výkon nenavázali."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Bylo to hodně bojovné utkání, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit výraznější tlak."

Dukla Jihlava - Plzeň 2:4
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Branky a nahrávky: 30. A. Padělek (V. Polák), 48. Devečka (Marian Havel) - 16. F. Mrázek (Důras, Kracík), 33. J. Straka (Andrašovský), 45. J. Straka (Andrašovský, Nedoma), 57. Martin Straka (Michal Straka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3821.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Zajac, P. Punčochář, Malena, Buzek, Kuchyňa, Devečka, Chmelíř - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Hlouch, Vala, Jantovský - Čachotský, Mareš, P. Altrichter - V. Polák, Marian Havel, Dobrovolný. Trenéři: Vlk, Fiala.
Plzeň: Duba - Jindřich, Trnka, Nedoma, M. Výborný, Výtisk, Špaček - Šaffer, D. Pospíšil, Matějovský - Adamský, J. Straka, Andrašovský - Michal Straka, Kraft, Martin Straka - F. Mrázek, Kracík, Důras. Trenéři: Přerost, J. Kučera.