Barinka zařídil výhru Zlína nad Karlovými Vary

ZLÍN

Hokejisté Zlína zvítězili v šestém kole extraligy nad Karlovými Vary 2:0. Utrápené vítězství nejlepšího celku minulé sezóny zařídil přesnou trefou ve 38. minutě slovenský forvard Peter Barinka. Pojistku přidal dvě vteřiny před koncem při power play hostů jeho krajan Miroslav Kováčik. V dresu domácího celku se poprvé objevil obránce Roman Hamrlík.

Slavnější z bratrů Hamrlíků hned v páté minutě při přesilové hře prověřil hostujícího gólmana Masalskise, ale lotyšský reprezentant ukryl kotouč do své lapačky. O chvíli později spálil velkou šanci Kristek, jenž přehodil nejen ležícího Masalskise, ale i bránu. Hosté poprvé zahrozili až v 15. minutě, kdy Kumstát obstřelil Hamrlíka, ale trefil jen rukavici zlínského gólmana Murína. Ten uspěl i v oslabení při Dvořákově pokusu.

I ve druhé třetině se domácí trápili a na pozorně bránící Západočechy dlouho nemohli nic vymyslet. A hosté toho málem dokázali využít. Ve 25. minutě však zakončil přečíslení střelou nad Skuhravý. Stejný hráč se pak po vhazování ocitl sám před Murínem, jenže v rozhodující chvíli mu kotouč sjel a jeho střela minula branku.

Ve 38. minutě vysvobodil trápící se Zlín útočník Barinka. Šest vteřin po návratu karlovarského beka Poláka si najel před Masalskisovu klec, nastavil svou hůl do Hamrlíkovy nahrávky a poslal domácí výběr do vedení. V závěru prostřední části měli Zlínští ještě jednu početní výhodu, ale první pětka se výrazněji neprosadila.

Třetí dějství začali lépe hosté, kteří toužili po vyrovnání. Jenže naráželi na pozorného Murína. Na zlínském strážci branky ztroskotali Tomík s Míkou i Kutlák, jenž v oslabení najížděl sám na branku, ale Murín stačil zastavit puk mířící do sítě těsně před čárou.

V době, kdy za faul pykal na trestné lavici Čajánek, mohl Zlín definitivně uklidnit Leška, jenže jeho sólo Masalskis vykryl levým betonem. Vzápětí domácí útočník fauloval a Zápodočechům se naskytla jedinečná příležitost k vyrovnání. Jenže ani jejich dvojnásobná početní výhoda ke změně stavu nevedla. Tým úřadujících českých mistrů se s vypětím všech sil ubránil a pojistku druhého vítězství na domácím ledě v letošní sezoně ještě stihl necelé dvě sekundy před koncem střelou do prázdné brány přidat Kováčik.

Ernest Bokroš (Zlín): "S výsledkem i tříbodovým ziskem jsme spokojení, ale předvedená hra ještě nebyla podle našich představ. Do první třetiny jsme chtěli vstoupit náporem, ale to se nám nepovedlo. Začali jsme být nervózní, protože jsme chtěli moc vyhrát. Naštěstí nás zachránil Roman Hamrlík, který si při svém prvním startu připsal finální nahrávku na Barinkův gól. Na ledě byla cítit jeho zkušenost, pomohl nám psychicky."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Myslím si, že jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Domácí vyhráli díky tomu, že využili situaci, kdy se náš hráč vracel z trestné lavice, zatímco my jsme přesilovky zúročit nedokázali."

Zlín - Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Barinka (R. Hamrlík, M. Erat), 60. Kováčik. Rozhodčí: Homola - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:7, navíc Hlavačka (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 4646.
Zlín: Murín - Galvas, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Martin Čech I., Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Karlovy Vary: Masalskis - Kutlák, F. Ptáček, Suur, Hlavačka, Bauer, J. Polák - Tomík, Míka, Košťál - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák. Trenéři: Pazourek a Rulík.